Zmiana dyrektora przychodni przy ul. Warzywnej. Będzie nim kobieta

KATEGORIA: ZDROWIE / 10 lipca 2018

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny przy ul. Warzywnej będzie mieć nowego dyrektora
Fot. Paweł Bialic

We wtorek zarząd województwa podkarpackiego powołał Barbarę Rogowską na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie. To doskonale znana pacjentom przychodnia przy ul. Warzywnej. Nowa dyrektor zacznie pełnić obowiązki od 16 lipca. Jej poprzednik, Mirosław Sosna został odwołany ze stanowiska w marcu.

- Przyczyną takiej decyzji jest utrata zaufania do dyrektora. Decyzja została podjęta po zasięgnięciu opinii rady społecznej przychodni – tak tłumaczył wtedy postępowanie zarządu województwa Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Nowa dyrektor obejmie stanowisko w wyniku konkursu.

- W dniu 11 czerwca 2018 r. komisja konkursowa wyłoniła kandydata na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie. Została nim Barbara Rogowska – informuje Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego. Dziś ostateczną decyzję o powołaniu podjął zarząd województwa.

Barbara Rogowska, która z wykształcenia jest socjologiem. Ukończyła również podyplomowe studia z zakresu zarządzania systemem ochrony zdrowia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz jest specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa neurologicznego. Dodatkowo posiada certyfikaty z zakresu prawa zamówień publicznych oraz analizy ekonomicznej i finansowej.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe związane jest z pracą pielęgniarki. Od 2002 roku do chwili obecnej zajmowała stanowiska pielęgniarki oddziałowej kolejno w ZOZ Nr 1 w Rzeszowie, OLK w Rzeszowie, ZOZ MSWiA w Rzeszowie, a od 2012 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej. Od 2002 roku prowadziła działalność związkową w strukturach związku zawodowego NSZZ Solidarność. Jej zainteresowania to jazda konna i historia.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
✉ Adres do korespondencji
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4