Trzecia kładka rowerowa w Rzeszowie już gotowa. Przy moście Narutowicza

KATEGORIA: INWESTYCJE / 14 października 2021

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

- Rzeszowscy rowerzyści mogą już korzystać z rowerowej kładki, która została wybudowana przy moście Narutowicza - poinformował w czwartek (14 października) Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Przeprawa została oddana z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Kolorystyka balustrad nowej kładki nawiązuje do sąsiedniego „tęczowego” mostu Narutowicza.

Kładka ma długość prawie 109 m i szerokość 3,85 m. Inwestycję wykonała firma INTOP Tarnobrzeg. Koszt tej dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej inwestycji to 3,84 mln zł.

- Zakończona już inwestycja, oprócz budowy samej stalowo-kompozytowej kładki, objęła także budowę dojazdów wraz z przebudową istniejących ścieżek rowerowych i chodników dla pieszych, budowę odwodnienia kładki i przyłączenia do kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia poprzez adaptację istniejących latarni oświetleniowych zlokalizowanych wzdłuż ul. Naruszewicza i na moście Narutowicza, przebudowę i zabezpieczenie sieci energetycznej oraz przebudowę i zabezpieczenie sieci teletechnicznej - wylicza Gernand.

Kładka rowerowa przy moście im. Narutowicza jest trzecim tego typu obiektem oddanym do użytku w tym roku w Rzeszowie. Pierwsza kładka powstała przy moście Lwowskim (86 m długości i 3 m szerokości), druga przy moście Karpackim (105 m długości i 3 m szerokości). Łączny koszt tych trzech dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej inwestycji to ponad 11,25 mln zł.

Kładkę przy moście Lwowskim udało się oddać do użytku w lipcu zgodnie z planem. Tę przeprawę wykonała firma Intop Warszawa. Natomiast kładkę przy moście Karpackim oddano we wrześniu z około trzymiesięcznym opóźnieniem. Tak jak w przypadku oddanej teraz przeprawy przy moście Narutowicza wykonała ją firma Intop Tarnobrzeg. Wykonawca był zmuszony wydłużyć prace w związku z brakiem dostaw materiałów z zagranicy.

Red.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4