Nowa rzecznik K. Fijołka już w pracy. Podziękowania dla Macieja Chłodnickiego

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 15 października 2021

Od lewej: były rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki, prezydent Konrad Fijołek, wiceprezydent Jolanta Kaźmierczak, nowa rzecznik prezydenta Marzena Kłeczek-Krawiec, dyrektor Kancelarii Prezydenta Rzeszowa Karolina Domagała
Fot. Karol Woliński

Tuż przed piątkową konferencją prasową dotyczącą wyników głosowania Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2022, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przedstawił swoją nową rzecznik prasową Marzenę Kłeczek-Krawiec, która po raz pierwszy wystąpiła w tej roli. Był też czas na podziękowanie za pełnienie tej funkcji dla byłego wieloletniego rzecznika prezydenta Macieja Chłodnickiego, który nadal będzie pracował w rzeszowskim ratuszu w Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Zmiana warty

Marzena Kłeczek-Krawiec wygrała niedawno konkurs na stanowisko kierownika Oddziału Komunikacji Społecznej w Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Z wykształcenia jest prawniczką, od kilku lat była wydawcą i prowadzącą program kulturalny Stacja Rzeszów Główny, który jest emitowany na antenie TVP Rzeszów. W jej kompetencjach będzie m.in. pełnienie funkcji rzecznika prezydenta. Jak podkreślał prezydent Konrad Fijołek, zmiany na stanowiskach w samorządzie są naturalnym biegiem zdarzeń.

- Chciałem wszystkim rzeszowianom przedstawić Marzenę Kłeczek-Krawiec, która będzie pełnić funkcję rzecznika prezydenta. Dzisiaj to ona zaczyna tą fantastyczną przygodę, ale jednocześnie chciałem podziękować za wieloletnią służbę na rzecz miasta dotychczasowemu rzecznikowi Maciejowi Chłodnickiemu - mówił w piątek prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który wręczył byłemu rzecznikowi prasowemu drobny upominek.

Maciej Chłodnicki był rzecznikiem prasowym prezydenta Rzeszowa od 2007 roku. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Stopę – obecnego sekretarza miasta. Zdecydowanie najdłuższy okres jego pracy w ratuszu przypada na prezydenturę Tadeusza Ferenca – do lutego 2021 roku. Później pełnił funkcję rzecznika prasowego przez kilkumiesięczną kadencję pełniącego funkcję prezydenta Marka Bajdaka oraz na samym początku urzędowania Konrada Fijołka. Był dyrektorem Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa aż do likwidacji tej jednostki w ratuszu w lipcu 2021 roku i włączenia jej w struktury Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Teraz nadal będzie pracował w służbach prasowych ratusza podlegających pod Kancelarię.

Wokul

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4