Rzeszów wspiera FlyTrip. To ciekawa aplikacja dla pasażerów samolotów

KATEGORIA: GOSPODARKA / 3 grudnia 2021

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i przedstawiciele startupu Propjet: Mateusz Błoniarz i Paweł Jażdżewski
Fot. Karol Woliński

Rzeszów wraz z firmą Propjet będą współpracować nad wdrożeniem i promocją aplikacji mobilnej FlyTrip, która może okazać się przydatnym narzędziem dla osób podróżujących samolotami w celach turystycznych. W piątek (3 grudnia) prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i przedstawiciele Propjet, podpisali list intencyjny w tej sprawie.

FlyTrip – co to jest?

FlyTrip to pomysł trzech rzeszowian Pawła Jażdzewskiego, Mateusza Błoniarza i Oskara Szumały, ze startupowej firmy Propjet. Aplikacja ma być ciekawą propozycją dla osób, które często podróżują samolotem. Dzięki niej możemy aktywnie spędzić czas podróży nie posiadając dostępu do Internetu. Jej ideą jest połączenie w jednym narzędziu najważniejszych funkcji, ułatwiających obsługę lotniczej podróży przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika. Będzie wyposażona w takie funkcje jak śledzenie lotu, inteligentny przewodnik lotu, który automatycznie wyszuka informacje w sieci nt. destynacji oraz udostępni je na urządzeniu użytkownika do wykorzystania oraz interaktywna mapa lotu, na której będą zaznaczone ciekawe punkty orientacyjne, które będziemy mijać w czasie lotu.

- Po wprowadzeniu w aplikacji numeru lotu oraz daty uruchamia ona wyjątkowy algorytm, który docelowo spełni wszystkie wymagania podróżującego - zaznacza Mateusz Błoniarz z Propjet.

Mateusz Błoniarz
Fot. Karol Woliński

Jak zapewniają twórcy aplikacji, dzięki niej podróżujący mogą oszczędzić czas na szukaniu informacji o miejscu, do którego zmierzają. W trakcie lotu będzie można dowiedzieć się jakie czekają nas tam atrakcje, gdzie możemy się zatrzymać czy jaka będzie pogoda. Aplikacja ma również pomóc w poruszaniu się po porcie lotniczym, tak by sprawnie trafić do odpowiedniej bramki. Będzie tam też asystent podróżnika, który pokaże historię naszych lotów oraz statystyki, z których dowiemy się m.in. jaki dystans pokonaliśmy samolotem.

- Będzie też możliwość nawiązania kontaktu z uczestnikami tego samego lotu za pośrednictwem wbudowanego Chatu - tłumaczy Mateusz Błoniarz.

Dotrzeć do turystów

Twórcy FlyTrip mają nadzieję, że po kryzysie w branży lotniczej spowodowanym pandemią koronawirusa, rynek odżyje. Jak podkreślał Paweł Jażdżewski aplikacja ma być skierowana przede wszystkim do osób, które latają w celach turystycznych.

- Analizujemy dynamikę rynku jeżeli chodzi o branżę lotniczą i obecnie najbardziej możliwe są te pozytywne scenariusze i liczba pasażerów wróci do czasu sprzed pandemii - zaznacza Jażdżewski, który jest pomysłodawcą projektu FlyTrip.

Paweł Jażdżewski
Fot. Karol Woliński

Obecnie aplikacja jest w trakcie budowy. Gotowa jest już baza aplikacji w postaci wspomnianych funkcjonalności. Teraz program musi zostać wypełniony treścią, a więc informacjami o danych lokalizacjach. Twórcy FlyTrip chcą udostępnić aplikację za rok. Będzie z niej można korzystać w dwóch wariantach - darmowym oraz płatnym premium.

Rzeszów partnerem

Partnerem Propjet we wdrażaniu FlyTrip zostało właśnie miasto Rzeszów. Tuż przed podpisaniem listu dotyczącego współpracy, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślał, że każde nowoczesne miasto powinno wspierać rozwój firm, które stawiają na tego typu innowacyjne projekty. Mocno chwalił pomysł aplikacji dla pasażerów samolotów.

- To świetny pomysł dla osób, które lubią myszkować po mapie, lubią wiedzieć, gdzie się znajdują, kto z nas nie latał i nie chciał wiedzieć nad jakim miastem właśnie przelatuje - podkreślał Konrad Fijołek.

A jak Rzeszów będzie wspierał FlyTrip? Jak tłumaczy Kamil Czyż, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa, chodzi przede wszystkim o promocję produktu.

- Jak aplikacja ruszy, miasto będzie obecne jako destynacja, będziemy współpracować nad tym jaka treść o Rzeszowie się tam znajdzie. Chodzi nam o to by dotrzeć do tych ludzi, którzy rozważają podróż do Rzeszowa z informacją jak można tu ciekawie spędzić czas - podkreśla Kamil Czyż.

Kamil Czyż
Fot. Karol Woliński

Miasto będzie angażować się również w pozyskiwanie partnerów dla FlyTrip z branży hotelarskiej gastronomicznej i turystycznej.

Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4