Apklan Resovia zmieni trenera. Dawid Kroczek odejdzie po sezonie

KATEGORIA: SPORT / 16 maja 2022

Dawid Kroczek
Fot. Paweł Bialic

Trener Apklan Resovii Rzeszów Dawid Kroczek po sezonie pożegna się ze stanowiskiem. Nazwisko jego następcy nie jest na razie znane. O rozstaniu ze szkoleniowcem poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Apklan Resovii Rzeszów w niedzielę wieczorem.

- Zarząd CWKS Resovia Rzeszów S.A., w porozumieniu z trenerem Dawidem Kroczkiem i jego sztabem szkoleniowym podjęli wspólną decyzję o zakończeniu współpracy po obecnym sezonie - brzmi krótki komunikat klubu.

Władze Apklan Resovii nie podały żadnych przyczyn rozstania z trenerem Kroczkiem. Nie wiadomo również kto zasiądzie na ławce trenerskiej „Pasiaków” w przyszłym sezonie.

Resovia pod wodzą Kroczka ma do rozegrania jeszcze dwa mecze. W poniedziałek zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice, a w ostatniej kolejce ligowej rozgrywanej w sobotę 22 maja, podejmie u siebie Odrę Opole. Apklan Resovia obecnie z dorobkiem 41 punktów zajmuje 12 miejsce.

Dawid Kroczek został trenerem Apklan Resovii we wrześniu poprzedniego roku zastępując na stanowisku Radosława Mroczkowskiego. Wcześniej Kroczek od grudnia 2020 był asystentem Mroczkowskiego. Obecny trener Resovii objął zespół po 9 kolejce ligowej. Jego bilans w Resovii to 23 mecze, 8 zwycięstw, 8 remisów i 7 porażek.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4