Firma odzieżowa Vissavi zainwestowała na terenie PNT „Rzeszów – Dworzysko”

KATEGORIA: GOSPODARKA / 23 stycznia 2019

Otwarcie nowej siedziby Vissavi. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Bieniek, dyrektor Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa, Marek Sitarz, wicestarosta rzeszowski, Agata Blok, prezes zarządu firmy, Marian Blok, współwłaściciel firmy
Fot. Materiały prasowe

Swoją nową siedzibę na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko” (PNT) otworzyła Vissavi, firma z branży odzieżowej. Wartość inwestycji to ok. 5 mln zł.

Vissavi to firma rodzinna. Na rynku działa od 2001 r. Wtedy zatrudniała zaledwie trzy osoby. Zajmowała się importem końcówek kolekcji znanych zagranicznych marek i sprzedażą ich w Polsce po konkurencyjnych cenach.

Od 2004 r. firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą odzieży damskiej własnej marki. Obecnie zatrudnia 80 osób. Na jej potrzeby pracuje też ok. 20 zakładów – podwykonawców.

Vissavi ma 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie. Swoje kolekcje sprzedaje także w Niemczech i na Słowacji.

Nowa siedziba firmy to centrum projektowo – logistyczne o powierzchni ok. 2 tys. m.kw., w którym znajdują się m.in.: pracownia projektowa i konstrukcyjna, studio fotograficzne oraz dział przygotowania produkcji z magazynem tkanin i dodatków krawieckich.

Dlaczego firma postanowiła wybudować swoją nową siedzibę akurat na terenie PNT „Rzeszów – Dworzysko”? Alina Blok, wiceprezes zarządu Vissavi, odpowiada: - Bo to świetne miejsce na inwestycje!

Firmy inwestujące na terenie PNT „Rzeszów – Dworzysko” zatrudnią w sumie ok. 3 tys. osób
Fot. Materiały prasowe

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to inwestycja zrealizowana przez powiat rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie.

- Nasz park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, i żeby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu powiat rzeszowski i cały nasz region staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Atutem Parku jest lokalizacja. Znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka. Sąsiaduje też z magistralą kolejową E30 łączącą Niemcy, Polskę i Ukrainę.

- Teren jest w pełni uzbrojony. Znajdują się tutaj m.in.: oświetlenie LED, system odgromowy, sieć ciepłownicza, farma ogniw fotowoltaicznych, nowe drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestorzy mogą korzystać z ulg podatkowych, ponieważ Park znajduje się na terenie SSE Euro – Park Mielec – mówi Waldemar Pijar, sekretarz starostwa powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Obecnie na terenie PNT zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy muszą złożyć zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4