„Powiat Przyjazny Firmom 2019”. Tytuł dla starostwa za wspieranie biznesu

KATEGORIA: GOSPODARKA / 1 lutego 2019

Fot. Materiały prasowe

Kapituła konkursu organizowanego przez Kongregację Przemysłowo – Handlową Ogólnopolską Izbę Gospodarczą, Klub Nowoczesnego Biznesu i Instytut Europejskiego Biznesu przyznała powiatowi rzeszowskiemu tytuł „Powiat Przyjazny Firmom 2019”.

Kapituła konkursu szczególną uwagę zwróciła na dynamiczny rozwój nowoczesnego Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej utworzonego przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie. W ocenie uwzględniono działania na rzecz wspierania biznesu i powstawania nowych miejsc pracy.

- Park to inwestycja zrealizowana przez powiat rzeszowski, który jako jedyny w Polsce, posiadając własny tak duży obszar inwestycyjny (83,42 ha), zdecydował się na jego pełne uzbrojenie. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Z uzasadnioną dumą możemy zatem powiedzieć, że „Dworzysko” staje się gospodarczym sercem miasta i regionu - mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Jak informuje Starostwo Powiatowe, tereny inwestycyjne powiatu rzeszowskiego cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów krajowych jak i zagranicznych o czym świadczy zakup 21 działek i funkcjonowanie 12 firm z Polski, Niemiec i Francji. Do tej pory zainwestowały tutaj przedsiębiorstwa m.in. z branż; lotnicza, telekomunikacyjna, automatyka przemysłowa, kosmetyka i farmacja, odzieżowa. Docelowo pracę znajdzie tutaj ok. 3 tysięcy osób.

- Inwestorzy dostrzegają fakt, że oprócz pełnego uzbrojenia terenu oraz dostępu do wysoko wykfalifikowanej kadry, zaletą „Dworzyska” jest też wyjątkowo korzystne położenie komunikacyjne tego terenu - przekonują w starostwie.

W pobliżu Parku znajduje się międzynarodowe lotnisko Rzeszów – Jasionka, przebiega autostrada A4 i droga ekspresowa S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina.

Waldemar Pijar, sekretarz starostwa rzeszowskiego, koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko” podkreśla, że przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc starostwa w bardzo szerokim zakresie.

- Oprócz standardowych działań związanych z oferowaniem działek inwestycyjnych służymy im także pomocą – na przykład - w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym pomocowych z Unii Europejskiej oraz pomocą przy wydawaniu warunków przyłączeniowych do sieci infrastruktury technicznej znajdującej się na terenie Parku – mówi Pijar.

Kolejnym udogodnieniem jest też fakt, że firmy mogą otrzymać tutaj znaczne ulgi podatkowe, ponieważ PNT został włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro – Park” Mielec, która oferuje inwestorom pomoc publiczną w formie zwolnień od podatku dochodowego.

Firmy zainteresowane inwestowaniem na terenie PNT „Rzeszów – Dworzysko” mogą kontaktować się z Biurem Parku Naukowo-Technologicznego: ul. Grunwaldzka 15 (siedziba powiatu rzeszowskiego, IV piętro), 35 -959 Rzeszów, tel: + 48 17 867 14 21, 22

Kontakt mailowy:

krzysztof.jarosz@powiat.rzeszow.pl oraz kinga.majka@powiat.rzeszow.pl

Strona internetowa: www.dworzysko.powiat.rzeszow.pl

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4