Rzeszów. Nie bój się, bądź bezpieczna! Zapisz się na warsztaty Krav Maga

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 25 listopada 2022

Fot. Krav Maga Global

W piątek 2 grudnia w Rzeszowie odbędą się specjalne warsztaty dla kobiet organizowane przez Podkarpacką Szkołę Krav Maga. - Ich celem jest szerzenie świadomości o przemocy wobec kobiet - zapowiadają organizatorzy.

Warsztaty poprowadzą psycholog oraz prawnik. Podczas prelekcji odpowiedzą na najważniejsze pytania uczestników. Odbędzie się również godzinny trening samoobrony prowadzony przez instruktora Krav Maga z Podkarpackiej Szkoły Krav Maga.

Wydarzenie jest organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Przemocą Wobec Kobiet, który w tym roku przypada na 25 listopada.

- Przemoc wobec kobiet i przemoc domowa wciąż są powszechnymi problemami dotykającymi społeczeństwo na całym świecie. W ciągu roku na kontynencie europejskim aż 62 miliony kobiet w 28 krajach Unii Europejskiej doświadczyło przemocy fizycznej, psychicznej oraz na tle seksualnym - podkreślają organizatorzy.

By wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać wiadomość e-mail na adres: kmpodkarpacie@gmail.com i w tytule wiadomości wpisać „warsztaty 2.12.2022”. W zależności od liczby zainteresowanych osób zostanie ustalone dokładne miejsce wydarzenia, o czym bezpośrednio zostaną poinformowani uczestnicy warsztatów.

***

Krav maga (hebr. קרב מגע, dosłownie „walka w bliskim kontakcie”), to system walki opracowany do samoobrony, który składa się z kombinacji najskuteczniejszych technik pochodzących z boksu, jiu jitsu, judo, muay thai, zapasów i innych sztuk walki. W przeciwieństwie do mieszanych sztuk walki (MMA) krav maga skupia się na rzeczywistych sytuacjach i najskuteczniejszych kontratakach, łącznie z obronami trwale uszkadzającymi agresora.

Ten system samoobrony i walki wręcz został zapoczątkowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji przez Imiego Lichtenfelda i rozwinięty przez niego w kolejnych dekadach w Izraelu. System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Składa się z szeregu technik, w skład których wchodzą pchnięcia i dźwignie oraz uderzenia i kopnięcia w okolice gardła, oczu, potylicy, czy w strefę krocza. System cały czas ewoluuje wskutek licznych badań i doświadczeń użytkowników, a także przejmuje skuteczne rozwiązania z innych systemów obronnych bądź sztuk walki.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4