Dziś oficjalne otwarcie przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego

KATEGORIA: INWESTYCJE / 16 grudnia 2022

Fot. Paweł Bialic

Z nowego przejazdu pod torami w ciągu ul. Batorego można korzystać już od 29 listopada. Teraz, po zakończeniu trwających jeszcze przez ostatnie tygodnie prac wykończeniowych czas na podsumowanie i oficjalne otwarcie inwestycji, które nastąpi już w piątek 16 grudnia.

Pierwszą częścią podsumowania realizacji zadania pn. „Rozbudowa układu komunikacyjnego ulic: Siemieńskiego, Kochanowskiego, Żółkiewskiego, Batorego, Styki” w ramach projektu pn. Rozbudowa systemu publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 będzie panel dyskusyjny.

Odbędzie się on o godz. 10.00 na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza (Aula V.1, Budynek V – Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej, al. Powstańców Warszawy 12) z udziałem studentów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury.

Wezmą w nim udział także Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Dariusz Budrowski, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, rektor Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, wykonawca inwestycji, firma Strabag Sp. z.o.o.; Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa i inni zaproszeni goście.

Program:

• Oficjalne rozpoczęcie przez rektora Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Piotra Koszelnika.

• Oficjalna wypowiedź prezydenta miasta Rzeszowa w temacie funkcjonalności projektu i jego strategicznego znaczenia dla miasta (maksymalnie 10 min).

• Panel rozpocznie się prezentacją przygotowaną przez wykonawcę – Strabag Sp. z o.o., której przedmiotem będzie tematyka dotycząca inżynierii projektu (maksymalnie 15 min).

• Spotkanie zakończy dyskusja z studentami (maksymalnie 15 min).

Przewidziano transmisję z wydarzenia na facebookowym profilu Rzeszów - stolica innowacji.

A już od poniedziałku 19 grudnia na trasę pod wiaduktem wraca komunikacja miejska.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4