Koszykarze Resovii nadal w grze o awans! Emocje w meczu z Pogonią Prudnik

KATEGORIA: SPORT / 19 kwietnia 2023

Koszykarze OPTeam Stolaro Resovii Rzeszów walczą o awans do 1. Ligi. W środę (19 kwietnia) rozegrali drugi mecz II rundy play-off z Pogonią Prudnik. Po bardzo emocjonującym spotkaniu „Bieszczadzkie Wilki” wygrały 90-87 i nadal są w grze o promocję na wyższy poziom rozgrywkowy.

Drużyna OPTeam Stolaro Resovii Rzeszów w rundzie zasadniczej koszykarskiej 2. Ligi zajęła 4 miejsce. To dało „Bieszczadzkim Wilkom” możliwość gry w play-offach o awans do 1. Ligi. W pierwszej rundzie podopieczni Łukasza Lewkowicza dosyć łatwo rozprawili się z MKKS Rybnik.

W drugiej rundzie przeciwnikiem rzeszowskiej drużyny jest Pogoń Prudnik. W pierwszym meczu rozgrywanym na wyjeździe Resovia przegrała 92-101.

By zostać w grze o awans konieczne było zwycięstwo w rewanżu w Rzeszowie. Środowy mecz rozgrywany na Hali ROSiR im. Mieczysława Raby w Rzeszowie był wyrównany, choć to goście przez większość czasu gry prowadzili i utrzymywali kilkupunktową przewagę.

Po dwóch kwartach Pogoń prowadziła 46 do 43. Koszykarze Resovii niesieni głośnym dopingiem rzeszowskiej publiczności zdołali jednak odrobić dużą część strat pod koniec czwartej kwarty.

Na 60 sekund przez ostatnią syreną w meczu było 85 do 84 dla gości, ale wtedy świetną akcją 2+1 popisał się Konrad Mamcarczyk i wyprowadził Resovię na dwupunktowe prowadzenie. Pogoń zdołała jeszcze wyrównać na 87-87, jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do „Bieszczadzkich Wilków”, a konkretnie do Adriana Warszawskiego, który świetnie rzucił za 3 i dał swojej drużynie wygraną 90-87.

Decydujący mecz o awans do ćwierćfinału odbędzie się w najbliższą sobotę w Prudniku.