Ulica Rzeszowska w Głogowie Małopolskim przejdzie duży remont

KATEGORIA: SAMORZĄDY / 5 września 2023

Fot. Gmina Głogów Małopolski

Jedna z głównych ulic Głogowa Małopolskiego, ulica Rzeszowska niebawem ma zostać kompleksowo wyremontowana.

Paweł Baj burmistrz Głogowa Małopolskiego niedawno podpisał umowę z wojewodą podkarpackim na dofinansowanie remontu ul. Rzeszowskiej, w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Konkretnie chodzi o kwotę 460 tys. zł. Natomiast na ostatniej sesji Rady Miejskiej Głogowa Małopolskiego, radni przyjęli zmiany w uchwale budżetowej i zarezerwowali środki finansowe na wkład własny. Łącznie ta inwestycja ma kosztować około 800 tys. zł.

- Na przełomie września i października bieżącego roku planowane jest rozstrzygniecie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą zadania. Prace drogowe potrwają do końca pierwszego kwartału przyszłego roku – mówi nam burmistrz Paweł Baj.

Fot. Gmina Głogów Małopolski

Ulica Rzeszowska przebudowana zostanie na odcinku 950 metrów - od Rynku aż do skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego. W ramach zadania wymienione zostaną na nowe krawężniki, przebudowane zostaną chodniki oraz ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa.

- Ulica Rzeszowska to jedna z głównych ulic w mieście, można powiedzieć reprezentacyjna, bo wlotowa do rynku od strony Rzeszowa. Jej remont jest konieczny. Cieszę się, że udało się pozyskać na ten cel środki finansowe od rządu. Realizacja tego zadania na pewno przyczyni się do poprawy komfortu jazdy kierowców, ale również do poprawy wizerunku tej części miasta – podkreśla Andrzej Drzał, przewodniczący Rady Osiedla Centrum.

Wokul

Fot. Gmina Głogów Małopolski

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4