Stal Rzeszów pokonała Puszczę Niepołomice i gra dalej w Pucharze Polski

KATEGORIA: SPORT / 1 listopada 2023

Stal Rzeszów sprawiła niespodziankę swoim fanom i pokonała w 1/16 Fortuna Pucharu Polski Puszczę Niepołomice 1-0. Decydującą bramkę dla „Biało-Niebieskich” zdobył Luksemburczyk Sebastien Thill.

Ekipa Stali Rzeszów w 1/16 Fortuna Pucharu Polski trafiła na beniaminka PKO Ekstraklasy Puszczę Niepołomicę i naturalnie nie uchodziła za faworyta tego meczu. W zespole Puszczy w pierwszym składzie pojawił się niedawny kapitan Stali Bartłomiej Poczobut, który zmienił Rzeszów na Niepołomice, tuz pod koniec letniego okienka transferowego.

Wtorkowy mecz rozgrywany na Stadionie Miejskim w Rzeszowie od początku był otwarty. Już w 2 minucie zaatakowali goście. Z przed pola karnego uderzał Michał Koj, ale piłkę wyłapał bramkarz Stali Gerard Bieszczad. „Biało-Niebiescy” zaczęli się odgryzać. Nad bramką uderzył Krzysztof Danielewicz, chwilę później groźnie główkował Karol Łysiak, jednak na posterunku był golkiper Puszczy Krzysztof Wróblewski.

Obie ekipy miały swoje okazje w pierwszej połowie, ale to Stal stała się skuteczniejsza i strzeliła bramkę do szatni. Z prawej strony dośrodkował Patryk Warczak, a bramkę głową strzelił reprezentant Luksemburga Sebastien Thill.

W drugiej połowie Stal od 62 minuty musiała radzić sobie w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą kartę dostał środkowy obrońca Łukasz Góra. Mimo gry w osłabieniu, podopieczni Marka Zuba utrzymali korzystny wynik i sprawili niespodziankę wyrzucając za burtę ekstraklasową Puszczę Niepołomicę. Teraz Stal będzie czekała na swojego rywala w 1/8 Pucharu Polski.

Stal Rzeszów – Puszcza Niepołomice 1-0 (1-0)

1-0 Sebastien Thill – 45+1′

Stal Rzeszów: 24. Gerard Bieszczad – 2. Patryk Warczak (90, 27. Cesar Pena), 26. Łukasz Góra, 14. Kamil Kościelny, 22. Milan Simcak – Krzysztof Danielewicz, 31. Sebastien Thill (82′ Kacper Piątek), 41. Karol Łysiak – 9. Wiktor Kłos (82′ 18. Krystian Wachowiak), 11. Andreja Prokić (62′ 10. Adler Da Silva), 28. Jesus Diaz. Puszcza Niepołomice: 13. Krzysztof Wróblewski – 8. Piotr Mroziński (46′ 27. Łukasz Sołowiej), 22. Artur Craciun, 3. Roman Jakuba (80, 24. Muris Mesanović), 21. Michał Koj – 9. Artur Siemaszko (46, 25. Kamil Zapolnik), 93. Bartłomiej Poczobut, 70. Wojciech Hajda (66′ 16. Michał Walski), 10. Hubert Tomalski, 11. Mateusz Cholewiak – 23. Jordan Majchrzak.