Alert RCB dla Podkarpacia. W piątek w nocy i w sobotę spore opady śniegu

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 1 grudnia 2023

Fot. Paweł Bialic/CzytajRzeszów.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w piątek 1 grudnia w nocy oraz w sobotę 2 grudnia.

Alert RCB dla Podkarpacia

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa trafił SMS-ami do mieszkańców południowej Polski. Chodzi o województwo podkarpackie i małopolskie. Na Podkarpaciu alerty trafiły do mieszkańców powiatu brzozowskiego, jasielskiego, Krosna, krośnieńskiego, leżajskiego, łańcuckiego, przeworskiego, rzeszowskiego, Rzeszowa, sanockiego i strzyżowskiego.

- W rejonie objętym ostrzeżeniem możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne. Sytuacja na drogach może być bardzo trudna - czytamy w komunikacie RCB.

W alercie pada również uwaga, by kierowcy odpowiedni przygotowali się do jazdy. Najlepiej zabrać ze sobą narzędzia do odśnieżania, naładować telefon komórkowy i mieć ładowarkę samochodową.

- Jeżeli możesz, zostań w domu. Na zewnątrz uważaj na spadający z dachów śnieg, śliskie chodniki i ulice - brzmi ostrzeżenie z alertu RCB.

Wszystko przez „Robina”

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, intensywne opady śniegu mają być powodowane niżem znad Alp o nazwie „Robin”.

- Spodziewamy się intensywnych opadów śniegu, nawet ponad 30 cm, lokalnie około 40 cm za cały weekend – zwłaszcza w pasie od Małopolski po południową Lubelszczyznę. W woj. podkarpackim i małopolskim również opady marznące powodujące gołoledź - informuje IMGW.

Pogoda ma się poprawić w niedzielę 3 grudnia.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4