Rzeszowski Dzień Kobiet 2024: kursy zabytkowego Jelcza a wieczorem koncert

KATEGORIA: KULTURA / 2 marca 2024

Fot. Estrada Rzeszowska

Estrada Rzeszowska przygotowała Rzeszowski Dzień Kobiet pełen atrakcji dla Pań. W programie kursy zabytkowego autobusu z niespodziankami, a wieczorem koncert Bartka Grzanka z zespołem w Rzeszowskich Piwnicach.

- I edycja Rzeszowskiego Dnia Kobiet odbyła się w ubiegłym roku i cieszyła się bardzo pozytywnym odbiorem. Dlatego i w tym roku chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy dla mieszkanek Rzeszowa - zapowiadają organizatorzy.

W piątek 8 marca w godzinach 7:00 – 11:00 oraz 14:00 - 17:00 na trasie linii „0" po mieście będzie kursował zabytkowy Jelcz PR110U #442 z MPK Rzeszów, który został wyprodukowany w 1982 roku. Kultowy pojazd (przez wiele lat takie Jelcze stanowiły podstawę miejskiej komunikacji w Rzeszowie) na ostatni kurs liniowy wyruszył w 2014 r., a po odnowieniu do stanu niemal fabrycznego został zaprezentowany w 2018 r.

Start z Dworca Lokalnego w Rzeszowie. Przejazdy będą bezpłatne, a na podróżnych czekać będą liczne niespodzianki: będą częstowani zdrowymi shake'ami przygotowanymi i serwowanymi przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, dodatkowo Panie będą mogły też liczyć na drobne upominki.

Fot. Estrada Rzeszowska

Natomiast o godzinie 20:00 organizatorzy zapraszają wszystkie Panie do Rzeszowskich Piwnic na wyjątkowy koncert Bartka Grzanka z zespołem. Występ będzie promował najnowszą płytę Artysty pt. „Grzanek”. Wstęp bezpłatny.

Bartek Grzanek - charyzmatyczny gitarzysta i wokalista o wyjątkowej barwie głosu. Doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Choć w jego stylu i twórczości znajdziemy wpływy różnych gatunków muzycznych takich jak country, rock, czy soul, to w jego żyłach płynie prawdziwy rasowy blues, którym wciąga słuchacza w wyjątkowy świat dźwięków. Debiutował w 1998 roku jako gitarzysta w zespole country – Colorado Band. Od 2000 roku był liderem zespołu Tosteer (wcześniej Toster Band – laureat najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce, w tym m.in.: Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues nad Bobrem, Kraśnik Blues Meeting, Rawa Blues Festival). Wraz z zespołem był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Fryderyki, za płytę „Testosterone” oraz ma na swoim koncie supporty m.in. dla Placebo, Dave’a Gahan’a i Budgie. Szerszej publiczności dał się też poznać jako uczestnik I edycji „The Voice of Poland”, finalista V edycji „Mam Talent” oraz jako gitarzysta współpracujący z wieloma artystami w Polsce.

Tego dnia Estrada Rzeszowska zapraszamy również do swojej wyjątkowej wirtualnej przestrzeni Estradaversum na Q&A z Kamilą „Kelli” Wróbel. Kamila jest biegaczką długodystansową, wolontariuszką i członkiem drużyny ASICS FrontRunner. W swoich mediach społecznościowych inspiruje do realizacji marzeń i przełamywania stereotypów. Pytania do Kelli z zakresu sportu, rozwoju, wewnętrznej motywacji, podróży, biznesu oraz tego jak czerpać energię z ruchu i ludzi możecie zadawać pod postem na fejsbukowym profilu: https://tiny.pl/dxdwp. Nagranie z Q&A zostanie opublikowane 8 marca w Estradaversum.

Ponadto, 9 marca w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędzie się Modowy Bazar, podczas którego będzie można zakupić odzieżowe perełki z drugiej ręki oraz biżuterię hand made. Panie będą mogły także zasięgnąć porady stylistki, która podpowie z czym można daną rzecz połączyć, żeby wydobyć jej potencjał, a nawet stworzyć gotowe zestawy z dostępnych na Bazarze ubrań.

Red.

Fot. Estrada Rzeszowska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4