W czwartek zaglądnij do Rzeszowskich Piwnic na wystawę Marcina Pecki

KATEGORIA: KULTURA / 4 marca 2024

Materiał prasowy

Rzeszowskie Piwnice zapraszają na spotkanie ze sztuką do swoich przestrzeni. W czwartek 7 marca, o godz. 18.00 odbędzie się tu otwarcie wystawy Marcina Pecki „Po za linią”. Podczas tego wieczoru będzie można zobaczyć prace, które powstały podczas rocznego pobytu artysty w Norwegii.

- Wystawa „Po za linią” prezentuje skrawek rocznej twórczości, czystej nie zmąconej żadnym przymusem. Grafiki powstały w wolnym czasie, po za codzienną pracą, pracą przy linii, gdzie jak trybik w maszynie kręcisz się. Kręcisz tak samo, filet za filetem i tęsknisz za pogodnym niebem. Duży stół i monitor, w kuchni przy oknie. Z początku słaby komputer potem ze śmieci 10 razy szybszy, skaner od współlokatorki, sterty kartek zabrane z Polski. Rysunek, rysunek przebitka, rysunek, rysunek, kolor, skan dwa razy, pomieszanie warstw. Gotowe, eksperyment udany, przynajmniej po za linią - o akcie twórczym artysta. Wystawę będzie można zwiedzać do końca marca br., w godz. od 10.00 do 18.30. II część wystawy zostanie zaprezentowana w kwietniu 2024 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Łące. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

***

Marcin Pecka - podróżnik artysta urodzony w Bieczu w 1985 roku. Przygodę ze sztuką rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W 2012 r. obronił licencjat ze specjalizacją grafiki warsztatowej w pracowni prof. Marka Olszyńskiego. W 2015 r. uzyskał tytuł magistra z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego i prof. Marleny Makiel-Hędrzak na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2007 r. zwiedził blisko 30 krajów na różnych kontynentach, zostawiając swoje obrazy m.in. w Australii, na Filipinach, w Malezji, Norwegii, Niemczech, Danii, Kanadzie oraz w Meksyku.

Oprac. Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4