Konrad Fijołek obiecywał na os. Kotuli. Apel o głosy od byłej wiceprezydent

KATEGORIA: POLITYKA / 11 kwietnia 2024

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek pojawił się na osiedlu Kotuli, by podsumować jakie inwestycje udało się zrealizować podczas prawie 3 lat jego kadencji. Konferencja organizowana przez ratusz, a nie przez komitet wyborczy w oczywisty sposób wpisała się jednak w kampanię wyborczą. Nie zabrakło więc obietnic i apeli do mieszkańców, by oddali na niego głos w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Prezydent na osiedlu Kotuli

Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje objazd po rzeszowskich osiedlach, by szukać poparcia przed drugą turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się już za 10 dni. W czwartek 11 kwietnia pojawił się na osiedlu Franciszka Kotuli, by pochwalić się jakie inwestycje udało się zrealizować się na tym terenie w ciągu prawie 3 lat jego kadencji.

- To jedno z najszybciej rozwijających się osiedli, zatem wymaga ono sporych ilości inwestycji i one się dzieją - twierdził prezydent.

Konferencja prasowa prezydenta odbywała się na skrzyżowaniu ulic Czudeckiej i Bydgoskiej, gdzie niedawno zakończono rozbudowę dróg. Fijołek zapowiadał kolejne inwestycje w tym dokończenie budowy przedłużenia ulicy Wołyńskiej i połączenie jej z ul. Słoneczny Stok za blisko 15 mln zł.

- Do tej kwoty dołożymy jeszcze milion złotych. Dzięki temu ta nowa droga zostanie doprowadzona także do przygotowywanego osiedla mieszkań lokatorskich, gdzie powstanie docelowo ok. 1000 nowych lokali - tłumaczył Konrad Fijołek.

Wspomniane mieszkania lokatorskie mają powstać w ramach programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej zapoczątkowanego przez poprzedni rząd Prawa i Sprawiedliwości. Bloki ma budować spółka SIM Ziemi Podkarpackiej. Fijołek zapowiadał, że obok nich pojawi się duży park dla mieszkańców. Na osiedlu Kotuli powstaje również inny park, który ma być jednym z większych w mieście. Miasto urządza go w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 18.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Obietnice i apel

Prezydent oprócz opowieści o tym co udało się zrobić na osiedlu, oczywiście również obiecywał. Podczas konferencji zapowiedział, że podjął decyzję o zwiększeniu nakładów na budowę ok. 150-metrowego odcinka ul. Wyspiańskiego do ul. Wołyńskiej. W przetargu na realizację tej inwestycji stanęły 3 firmy. Najniższa oferta wynosi 2,6 mln zł, miasto do tej pory miało przygotowane w budżecie niecałe 1,5 mln zł.

- To połączenie i tzw. droga koło działek, na której położymy nową asfaltową nakładkę, będą alternatywną trasą dla mieszkańców osiedla Kotuli. Połączymy też ulicę Wołyńską z Potokową, to ułatwi wyjazd na południu. Priorytetem będzie też wyjazd z osiedla na północy - dodawał prezydent

Choć konferencja była organizowana przez rzeszowski ratusz, to oczywiście nie zabrakło na niej wątków wyborczych. Po tym jak wynik niedzielnego głosowania pokazał, że wygrana obecnego prezydenta w drugiej turze nie jest wcale taka pewna, jego obóz sięga po polityczne wsparcie w przekonywaniu wyborców.

Prym w agitowaniu za kandydaturą Fijołka w wyborach prezydenckich wiodła jego była zastępczyni, a obecnie dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie i świeżo upieczona radna województwa Jolanta Kaźmierczak z Koalicji Obywatelskiej. Podkreślała ona, że będąc w przeszłości szefową Rady Osiedla Kotuli, składała kilka wniosków dotyczących potrzeb mieszkańców, a Fijołek je spełnił.

- Prezydent dba o to osiedle, zwracam się do członków spółdzielni i mieszkańców, byście poszli do wyborów i zagłosowali na niego - mówiła Kaźmierczak.

W piątek do Rzeszowa na odsiecz Fijołkowi ma przyjechać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4