Najlepsi terytorialsi z 3. PBOT pojadą do Estonii. Pokonali pieszo 40 km

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 11 kwietnia 2024

Fot. 3. PBOT

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pokonali pieszo ponad 40 kilometrów w sercu malowniczych Bieszczad. Celem zajęć była selekcja i wyłonienie składu drużyny, która weźmie udział w prestiżowych międzynarodowych zawodach taktycznych pod kryptonimem Admiral Pitka Recon Challenge w Estonii.

W miniony weekend 6-7 kwietnia 2024 roku, żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady OT zmierzyli się z trudami marszu pokonując trasę przez Wetlinę, Krzemieniec i Małe Rawki. W pełnym umundurowaniu i z zasobnikiem piechoty górskiej pokonali trasę liczącą ponad 40 kilometrów. Wymagające zajęcia, które odbyły się w terenie górzystym, przetestowały zarówno wytrzymałość fizyczną, jak i determinację żołnierzy. Marsz wymagał od uczestników nie tylko doskonałej kondycji, ale i umiejętności nawigacyjnych.

- To była prawdziwa próba naszych umiejętności. Trud terenu, zmienne warunki pogodowe i ciężar wyposażenia to elementy, które na pewno spotkamy podczas zawodów w Estonii. Jesteśmy gotowi i z niecierpliwością oczekujemy na to wyzwanie - powiedział jeden z oficerów biorących udział w przygotowaniach do zawodów pk. Admiral Pitka Recon Challenge 2024.

Fot. 3. PBOT

- Udział podkarpackich terytorialsów w szkoleniu był częścią cyklicznych przygotowań reprezentacji 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej do tegorocznej rywalizacji w zawodach organizowanych przez Estonian Defence League. Pokonanie trasy zaowocowało wyłonieniem ostatecznego składu drużyny, która po miesiącach intensywnych przygotowań stawi czoła wyzwaniom w zawodach Admiral Pitka Recon Challenge 2024. Wieloletnia współpraca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej z estońską formacją OT pozwoli również na wymianę doświadczeń wojskowych na terytorium Republiki Estońskiej - wyjaśnia ppor. Magdalena Mac, oficer prasowy 3. PBOT.

***

Estonian Defence League (Estońska Kaitseliit) to odpowiednik Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce, wchodzi w skład Estońskich Sił Zbrojnych. Kaitseliit jest jedną z zagranicznych formacji OT, z którą do partnerskiej współpracy dowódca WOT wyznaczył brygadę z Podkarpacia.

Red.

Fot. 3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4