NFZ bada satysfakcję klientów. Ankieterzy mogą zadzwonić także do Ciebie

KATEGORIA: ZDROWIE / 19 kwietnia 2024

Fot. pxhere.com

Narodowy Fundusz Zdrowia chce poznać opinię klientów na temat usług, które oferuje na bezpłatnej i całodobowej infolinii 800 190 590. To już czwarte tego typu badanie realizowane przez Fundusz. Opinie o działalności infolinii, NFZ zbiera od 15 kwietnia.

- W badaniu infolinii NFZ ankieterzy zadzwonią do przynajmniej 1 000 osób. Zadania realizuje zewnętrzna firma badawcza. Badanie polega na przeprowadzaniu telefonicznych ankiet z osobami, które skorzystały z usług Telefonicznej Informacji Pacjenta NFZ i wyraziły zgodę na kontakt ankietera z firmy badawczej. Ankieterzy najpierw zapytają, jak ważny dla Klienta jest dany aspekt kontaktu z infolinią. Później Klient oceni konkretną rozmowę – wylicza Paweł Florek, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Promocji NFZ.

W badaniu opinii o infolinii NFZ ankieterzy zapytają m.in. o:

• Czas oczekiwania na połączenie

• Czas połączenia

• Uprzejmość pracownika

• Zaangażowanie pracownika

• Skupienie, uważne słuchanie pracownika

• Przekazywania informacji przez pracownika w sposób jasny i zrozumiały

• Przydatności udzielonych przez pracownika informacji

• Wyraźne wysławiania się pracownika

• Jakości prowadzonej rozmowy (brak zakłóceń, przerw w połączeniu).

Badania powiedzą, co działa dobrze, a co trzeba poprawić

– Dzięki opinii klientów zyskujemy ważne wskazówki, co powinniśmy poprawić lub udoskonalić, aby nasze usługi jeszcze lepiej były dopasowane do potrzeb. Z badań dowiemy się również, z których aspektów naszej działalności klienci są najbardziej zadowoleni – zaznacza Paweł Florek.

Bezpłatna i całodobowa infolinia NFZ jest dostępna pod numerem 800 190 590

Z Telefoniczną Informacją Pacjenta można skontaktować się nie tylko telefonicznie, ale również wysyłając wiadomość e-mailową lub porozmawiać przez czat z konsultantem. Specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami działa również czat z tłumaczem języka migowego. W 2023 r. konsultanci infolinii NFZ odebrali 1,5 mln połączeń.

Red.

Fot. NFZ

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4