Wystawa malarstwa Jana Szczepkowskego „CARPE NOCTEM”. Już od piątku

KATEGORIA: KULTURA / 16 maja 2024

Fot. Materiały organizatorów

Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa zaprasza w piątek, 17 maja o godz. 18:00 na wernisaż wystawy prac Jana Szczepkowskiego „CARPE NOCTEM” w Galerii Integracyjnej w siedzibie Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie przy ulicy Krakowskiej 289.

...„Malarstwo Jana Szczepkowskiego przenosi widza w tajemniczy świat pełen refleksji i nastrojów. Wnikliwie studiując jego dzieła, odkrywamy warstwy symboliki, które prowokują naszą wyobraźnię i zachęcają do kontemplacji. Szczepkowski mistrzowsko posługuje się technikami światła i cienia, tworząc nastrojowe kompozycje. Jego paleta kolorów jest subtelna, często skupiająca się na stonowanych odcieniach, co nadaje obrazom głębi i tajemniczości. Malarstwo Jana Szczepkowskiego jest ponadczasowe i uniwersalne. Jego prace mają moc oddziaływania na widza, zapraszając go do wniknięcia w głąb siebie i zastanowienia się nad głębszymi znaczeniami życia. To sztuka, która skłania do refleksji i poszukiwania, pozwala nam odkrywać nowe aspekty naszej egzystencji i wpływa na naszą percepcję świata.”.....

„Lubię tajemnice. Zagadki pociągają mnie bardziej niż ich rozwiązania. Każdy z moich obrazów powstał z inspiracji osobliwym układem postaci i przedmiotów. To zawsze jest początek nowej, jeszcze nie odkrytej historii, która powoli objawia się na płótnie. Nie sądzę, abym sam mógł poznać ją i zrozumieć do końca. Czasami wydaje mi się, że prawdziwą przyjemność z malarstwa możemy czerpać tylko wtedy, gdy oprzemy się pokusie rozszyfrowania każdej tajemnicy.” - Jan Szczepkowski.

Jan Szczepkowski. Artysta malarz. Urodził się w 1975 roku w Sanoku, gdzie mieszka i pracuje. Malarz nurtu neoromantycznego. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie na kierunku Snycerstwo. W latach 1998-2003 studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na Wydziale Malarstwa. Uczył się w pracowniach malarstwa prof. Jacka Waltosia (dyplom) i prof. Grzegorza Bednarskiego, w pracowni rysunku prof. Janusza Orbitowskiego, oraz pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Pracował jako asystent profesora na kierunku artystycznym PWSZ w Sanoku w pracowniach malarstwa i rysunku. Pracował również w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na stanowisku konserwatora zabytków. Aktualnie pracuje i uczy w autorskiej pracowni na Uniwersytecie Ludowym w Woli Sękowej.

Motto: „Sztuka jest po to by ukazywać złożoność uniwersum, a w nim to, co w rzeczywistości w żaden inny sposób się nie da.” Jan Szczepkowski.

Wystawa będzie czynna do 31 lipca 2024 r.

Mecenas Galerii Integracyjnej PDK OIIB – firma TEXOM.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4