Europejski Stadion Kultury 2024. Już dziś Koncert Główny w Parku Sybiraków

KATEGORIA: KULTURA / 21 czerwca 2024

Fot. Maciej Terpiński

W piątek (21 czerwca) w Rzeszowie rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie kulturalne roku, czyli Festiwal Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury. W ciągu trzech dni w mieście odbędzie się 55 ciekawych wydarzeń, w tym oczywiście Koncert Główny w Parku Sybiraków.

Festiwal Wschód Kultury jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury i trzy polskie miasta: Rzeszów, Lublin i Białystok. Rzeszowska część wydarzenia od kilkunastu lat odbywa się pod nazwą Europejski Stadion Kultury. Tegoroczną edycję zaplanowano w dniach 21-23 czerwca.

Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest hasło Move To Change [Ruszaj, żeby się zmienić].

Koncert Główny odbędzie się w piątek 21 czerwca w Parku Sybiraków. Wydarzenie rozpocznie Koncert Otwarcia, podczas którego usłyszymy Kathię - utalentowaną artystkę młodego pokolenia, której zdjęcie zawisło jesienią na Times Square w Nowym Yorku, a w styczniu 2024 została nominowana do nagrody „Bestsellery Empiku” w kategorii Odkrycie.

Na scenie pojawią się także kolektywy, czyli niecodzienne duety polskich gwiazd z zagranicznymi artystami z udziałem: L.U.C. & Rebel Babel Ensemble/Antytila, Tomasz Makowiecki/ Lubomyr Melnyk, Kasia Lins /Palina oraz Paweł Domagała/ Gizmo Varillas.

Koncert będzie transmitowany w TVP Kultura i TVP Polonia. W planie jest jego retransmisja w TVP 2 w niedzielę.

Tuż przed koncertem głównym, w parku Sybiraków będzie można obejrzeć mecz Polska-Austria, który zostanie wyświetlony na wielkim telebimie.

PROGRAM:

18:00 - 20:00 / Park Sybiraków

Strefa kibica

20:00 / Park Sybiraków

KONCERT GŁÓWNY

Koncert Otwarcia:

KATHIA

Koncert Kolektywów:

PAWEŁ DOMAGAŁA / GIZMO VARILLAS

L.U.C. & REBEL BABEL ENSEMBLE / ANTYTILA

TOMASZ MAKOWIECKI & LUBOMYR MELNYK

KASIA LINS & PALINA

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach ESK jest darmowy. Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie https://stadionkultury.pl

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4