Kino Zorza ma najlepszy w Rzeszowie projektor filmowy! Laserowy 4K

KATEGORIA: KULTURA / 21 czerwca 2024

Projektor Barco SP4K‑15. Ilustracja poglądowa
Fot. barco.com

Kino Zorza zakupiło najnowocześniejszy projektor filmowy w Rzeszowie i Podkarpaciu.

Dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, kino Zorza zakupiło najnowszy projektor laserowy 4K. Zainwestowano również w nowe nagłośnienie. - Atmosfera i klimat kina pozostają bez zmian, zmienia się tylko jakoś obrazu i nagłośnienia w sali widowiskowej. A wszystko to dla naszych widzów - zaznacza „Zorza”.

„Zorza” jest najstarszym kinem w Rzeszowie. Istnieje już 68 lat. Kino prowadzone jest przez Regionalną Fundację Filmową. Mieści się w samym centrum miasta, na deptaku ul. 3 Maja. Znajdują się w nim trzy klimatyzowane sale. - Przepiękna sala widowiskowa – tzw. zielona, która może pomieścić 518 widzów oraz dwie sale studyjne – niebieska i czerwona, każda mieszcząca 44 osoby. We foyer znajduje się również kawiarnia kinowa - przypominają w Zorzy.

Akustyka sali widowiskowej zawsze uważana była za jedną z najlepszych w Polsce, teraz dzięki modernizacji dźwięku, jeszcze bardziej poprawiła się jej jakość. Zakupiony został procesor dźwięku: Dolby Cinema Processor CP950. W sali zainstalowano 18 głośników dookolnych KCS TC-12. Wraz z poprawą dźwięku, poprawiła się też jakość obrazu. W kabinie stanął projektor Barco SP4K-15B.

- Jest to najlepszy w Rzeszowie i Podkarpaciu projektor laserowy. Jest bardzo ekologiczny i energooszczędny, ponieważ nie ma w nim lamp. Nie potrzeba też wentylacji, ponieważ nie wytwarza spalin. Może służyć przez najbliższe 20 lat - mówi Grażyna Deptuch, prezes Regionalnej Fundacji Filmowej.

- Dlatego serdecznie zapraszamy widzów na seanse do kina Zorza. Tym bardziej, że akurat zbliża się premiera filmu „Gru i Minionki: Pod przykrywką”. Będzie można sprawdzić jakość dźwięku i obrazu – zachęca Katarzyna Kazanecka z kina Zorza.

Od poniedziałku (24 czerwca) do czwartkowego popołudnia (27 czerwca) kino będzie nieczynne, ponieważ odbywa się w tym czasie 54. Forum Wokół Kina. To impreza branżowa środowiska związanego z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów. - Podczas tego wydarzenia będziemy gościć dystrybutorów i kiniarzy z całej Polski. Ale już po południu w czwartek, zapraszamy na seanse – dodaje Kazanecka.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4