Marszałek chce zachęcić do udziału w wyborach. Wysyła list do mieszkańców

KATEGORIA: POLITYKA / 20 maja 2019

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego i w związku z tym marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl apeluje do mieszkańców Podkarpacia o wzięcie udziału w głosowaniu.

- Zbliża się dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego i uznajemy te wybory z punktu widzenia województwa podkarpackiego jako bardzo istotne. Pamiętajmy, że zbliża się nowa perspektywa finansowa, zbliżają się też rozmowy i negocjacje dotyczące dużych i ważnych projektów dla Podkarpacia – powiedział Władysław Ortyl, który za przykład ważnego i dużego projektu podał realizację szlaku Via Carpatia.

Marszałek Ortyl zwrócił również uwagę na znaczenie frekwencji w nadchodzących wyborach. Aby zachęcić mieszkańców Podkarpacia do pójścia na wybory, Urząd Marszałkowski będzie wysyłał pocztą specjalne listy zachęcające do udziału w głosowaniu.

- W tych wyborach trwa rywalizacja między komitetami ale i również między województwami kto ile będzie miał europosłów i to w głównej mierze zależy od frekwencji w danym miejscu, więc apelujemy m.in. w liście do mieszkańców, o udział w wyborach - mówił marszałek województwa podkarpackiego.

List będzie dystrybuowany bezadresową wysyłką, apele mają zostać zamieszczone również w prasie i internecie, urząd marszałkowski planuje także nakręcenie i wypuszczenie spotu zachęcającego do udziału w wyborach.

- Warto aby Podkarpacie miało trzy mandaty w Parlamencie Europejskim. Tak stało się 5 lat temu gdy frekwencja w naszym regionie była wyższa od tej ogólnokrajowej - apelował Władysław Ortyl.

Wokul

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4