Minister Emilewicz w Rzeszowie. Głównym tematem pomoc przedsiębiorcom

KATEGORIA: POLITYKA / 20 maja 2019

Fot. Karol Woliński

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zjawiła się w poniedziałek w Rzeszowie, aby wziąć udział w konferencji pt. „Prawo do Przedsiębiorczości 2” organizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach cyklu spotkań, mających poszerzać wiedzę przedsiębiorców w sprawach nowych rozwiązań wprowadzonych przez konstytucję biznesu.

- Organizujemy cykl 20 takich spotkań w całej Polsce, z jednej strony przedstawimy zmiany dla małych i średnich przedsiębiorstw, które rozpoczęły swoją działalność w tym roku, będziemy także mówić o pracach ustawodawczych, które kończymy, a które wiążą się z ułatwieniami dla małych i średnich firmy - powiedziała Jadwiga Emilewicz podczas briefingu prasowego, który odbył się przed konferencją „Prawo do Przedsiębiorczości 2”.

Minister Jadwiga Emilewicz powiedziała również jakie są główne założenia cyklu spotkań „Prawo do Przedsiębiorczości 2”.

- Będziemy mówić o ustawie o zatorach płatniczych czyli największej zmorze, na którą wskazują mali i średni przedsiębiorcy. Drugim tematem będzie pakiet przyjazne prawo, a w nim prawo do błędu czyli coś co ma zachęcić przedsiębiorców do aktywnego działania oraz trzeci wątek czyli nowe prawo zamówień publicznych, chcielibyśmy aby mali i średni przedsiębiorcy aktywnie przystępowali do postępowań – powiedziała Jadwiga Emilewicz, która podczas podczas konferencji prasowej udzieliła również swojego poparcia w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego Stanisławowi Kruczkowi, który pełni funkcję członka zarządu województwa podkarpackiego i startuje w wyborach z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zarówno minister Jadwiga Emilewicz jak również Stanisław Kruczek związani są z partią Porozumienie Jarosława Gowina, wchodzącą w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Fot. Karol Woliński

Sam Stanisław Kruczek podczas wspólnego briefingu prasowego z minister Emilewicz, mówił o swoich priorytetach wyborczych w związku ze startem w eurowyborach.

- Oczywiście priorytetem będzie rozwój Podkarpacia, potrzebujemy w dalszym ciągu solidarnego wsparcia Unii Europejskiej dlatego, że jesteśmy regionem jednym z biedniejszych w Polsce, Drugi priorytet to wspieranie naszej ojczyzny, nie ukrywam, że jestem zwolennikiem idei Europy Ojczyzn, czyli za tym, co leżało u podstaw Unii Europejskiej - powiedział Stanisław Kruczek.

Podczas konferencji „Prawo do Przedsiębiorczości 2” swoje prezentacje przedstawili m.in. właśnie minister Jadwiga Emilewicz, Stanisław Kruczek, który mówił o pomocy dla przedsiębiorców na Podkarpaciu czy Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych, który opowiedział o stworzeniu Biuletynu Zamówień Publicznych, mającego ułatwić udział przedsiębiorców w przetargach dotyczących zamówień publicznych.

Wokul

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4