Elżbieta ze wsparciem dla drugiej Elżbiety. Komisarz Bieńkowska w Rzeszowie

KATEGORIA: POLITYKA / 20 maja 2019

Fot. Karol Woliński

Po ubiegłotygodniowej wspólnej konferencji z byłym prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, Elżbieta Łukacijewska, która kandyduje w eurowyborach z list Koalicji Europejskiej, zorganizowała kolejną konferencję, gdzie pojawiła się z inną znaną osobą z kręgów Platformy Obywatelskiej. Chodzi o komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbietę Bieńkowską, która przyjechała w poniedziałek do Rzeszowa, aby spotkać się z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem oraz pracownikami rzeszowskiej firmy Pratt & Whitney (dawna WSK). Tam obejrzała Centrum Badawczo-Rozwojowe powstałe z udziałem funduszy unijnych.

- Odbyłam dwa spotkania, pierwsze z panem prezydentem, aby chociaż na chwilę porozmawiać o wdrażaniu środków europejskich w mieście i drugą bardzo ważną wizytę w Pratt & Whitney. Chcemy podkreślić, że przemysł obronny i przemysł kosmiczny, to dwie dziedziny, które mają największy wzrost jeżeli chodzi o przyszły budżet unijny – mówiła Elżbieta Bieńkowska.

Komisarz Bieńkowska podkreśliła podczas konferencji prasowej, rosnące w Europie znaczenie Doliny Lotniczej funkcjonującej na Podkarpaciu.

- Rozmawialiśmy również o Dolinie Lotniczej, która ma swoją renomę w Europie, co mówię absolutnie szczerze, ponieważ jest to znana marka na europejskim rynku. Przyszły budżet unijny przewiduje duże środki na przemysł obronny i Polska, a w szczególności Podkarpacie powinny jak najwięcej dowiadywać się na ten temat, tak aby poza pieniędzmi spójnościowymi, te środki zdobywać – powiedziała komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług.

Eurodeputowana Elżbieta Łukacijewska mówiła natomiast o samej firmie Pratt & Whitney, która jest przykładem przedsiębiorstwa z dużymi przychodami, tworzącego miejsca pracy w regionie m.in. dla absolwentów rzeszowskich uczelni.

- Wspólny rynek i przemysł, to ważne tematy dla Podkarpacia. Dzisiaj odbyło się spotkanie w Pratt & Whitney, która dysponuje dużymi środkami finansowymi, generuje dużą liczbę miejsc pracy dla mieszkańców, w tym dla osób, które kończą Politechnikę Rzeszowską czy Uniwersytet Rzeszowski – powiedziała Elżbieta Łukacijewska.

Prezydent Ferenc podobnie jak podczas konferencji prasowej z Bronisławem Komorowskim, mówił o dobrej współpracy z poprzednim rządem PO-PSL, którego przez długi czas Elżbieta Bieńkowska była członkiem (w latach 2007-2013 minister rozwoju regionalnego, a w latach 2013-2014 wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju). Tadeusz Ferenc posłużył się przy tym ponownie przykładem budowy mostu im. Tadeusza Mazowieckiego.

Wokul

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4