Chcą porozmawiać z Wami o edukacji. Przy okrągłym stole w Rzeszowie

KATEGORIA: EDUKACJA / 14 sierpnia 2019

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski
Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

W tej debacie o edukacji będą mogli wziąć udział nie tylko związkowcy, nauczyciele, czy przedstawiciele instytucji zarządzających szkołami, ale także rodzice i uczniowie. 6 września w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny, podczas którego poruszone mają zostać najważniejsze kwestie dotyczące obecnego funkcjonowania oraz przyszłości polskich szkół. Tego typu regionalne debaty odbędą się w każdym województwie w kraju i stanowią one realizację jednego z postulatów Ogólnopolskiego Okrągłego Stołu Edukacji, który odbywał się w kwietniu tego roku.

- Organizując debaty wojewódzkie nie chcemy zmarnować ogromnego zainteresowania rozmowami o polskiej szkole, które widzieliśmy przy organizacji spotkań w Warszawie. Tak jak debaty w Warszawie, wojewódzki stół koncentrować się będzie wokół dyskusji o nauczycielu, uczniu i rodzicu w systemie edukacji oraz jakości edukacji i nowoczesnej szkole. Wnioski płynące z debat wojewódzkich posłużą rządowi do wypracowania dalszych zmian w prawie oświatowym - stwierdziła w środę podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Wojewódzkim Okrągłym Stole Edukacyjnym, będą musiał wypełnić formularz rejestracyjny, który już niedługo ma pojawić się na stronie internetowej Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 sierpnia.

- Do udziału w debacie zapraszamy związkowców, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli organów prowadzących szkoły, pracodawców oraz uczniów. Chcemy rozmawiać o tym w jakim stanie obecnie znajdują się nasze szkoły oraz ich dalszych kierunkach rozwoju - powiedział zastępca Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Stanisław Fundakowski.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4