Niedziela pod znakiem dożynek gminnych. Gdzie warto się wybrać?

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 17 sierpnia 2019

Fot. pixabay

Nadchodzący weekend minie pod znakiem dożynkowych uroczystości. W niedzielę 18 sierpnia, swoje święto plonów będą obchodziły okoliczne gminy: Głogów Małopolski, Trzebownisko, Lubenia oraz Tyczyn. Po ścięciu ostatnich kłosów zboża, przychodzi czas na radość z owoców ciężkiej pracy oraz wyrażenie wdzięczności za zebrane dobra. Pomimo upływu lat nie mija szacunek jakim darzy się tradycję tego pradawnego obrzędu. Dożynki stają się okazją do wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny, przyjaciół i sąsiadów.

Poniżej przedstawiamy Państwu programy imprez, które zostały przygotowane specjalnie na te dożynkowe uroczystości. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji: korowody dożynkowe, występy miejscowych kapel, koncerty, pokazy, zabawy dla dzieci, degustacje lokalnych przysmaków i przede wszystkim dużo tańca na potańcówkach przy muzyce granej na żywo. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami nadchodzących imprez w poszczególnych gminach.

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI

13.30 – zbiórka wieńców przy Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej

14.00 – Msza św. w intencji rolników

15.00 – przejście korowodu dożynkowego na boisko sportowe w Zabajce. Korowód dożynkowy przejdzie przez rynek, ulicą 3 Maja, a następnie przez Zabajkę na stadion, gdzie odbędą się obrzędy dożynkowe.

15.30 – część artystyczna - wystąpią: Gminna Orkiestra Dęta, ZPiT Hanka, ZPiT Przewrotniacy, ZPiT Lajkonik, Kapela Ludowa „Przewrotniacy”, mażoretki „Fantazja”, „Altro” i „Mini Altro”. Swoje obrazy i rzeźby zaprezentuje Aktywna Grupa Twórców.

19.00 – zabawa taneczna z zespołem „Expert Music” Na terenie imprezy będzie również stoisko gastronomiczne, sklepik ze słodyczami i napojami, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy dla dzieci z animatorem.

TRZEBOWNISKO

15.00 – Msza św. koncelebrowana w intencji rolników i mieszkańców

16.00 – Na Placu przy Domu Strażaka w Łukawcu odbędą się oficjalne uroczystości dożynkowe, prezentacje grup wieńcowych oraz występy zespołów ludowych

18.00 – koncert zespołu „Rokiczanka”

19.00 - koncert Teatru Pieśni i Tańca „Viesnianka” z Białorusi

20.00 – koncert disco „Mario”

21.00 – zabawa taneczna z zespołem „Forever”

21.30 – pokaz sztucznych ogni

LUBENIA

13.30 – korowód dożynkowy ze stadionu sportowego w Lubeni do kościoła parafialnego w Lubeni

14.00 – Msza św. z poświęceniem plonów w kościele w Lubeni – oprawa artystyczna ZŚ „Lubenianki” Bezpośrednio po Mszy św. na Stadionie Sportowym w Lubeni odbędzie się uroczyste przekazanie chleba wraz z odśpiewaniem pieśni dożynkowych w wykonaniu ZPiT „Lubenka” oraz konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

15.30 – część artystyczna – wystąpią: ZPiT „Lubenka” i Kapela Ludowa z Lubeni, „Negra Santa” z Buenos Aires, kapela „Dzikie Wino”, zespół muzyczny „Bimber”

19.30 – zabawa taneczna z zespołem „Alex” Na imprezie będzie również stoisko promocyjne Wojsk Obrony Terytorialnej, wystawy rękodzieła, lody, zabawki, bezpłatne trampoliny i zjeżdżalnie dla dzieci.

TYCZYN

15.00 - uroczysta Msza Św. w Kościele Parafialnym w Tyczynie

16.00 - przemarsz korowodu dożynkowego z rynku do parku

16.30 - koncert melodii ludowych w wykonaniu Orkiestry Dętej WSK PZL-Rzeszów, prezentacje wieńców dożynkowych oraz ogłoszenie wyników konkursu „Tyczyn gminą pełną kwiatów i zieleni”

17.00 - występy wokalne zespołów śpiewaczych: Borkowianie, Hermanowianki, Kielnarowianie, Tyczyniacy i Kapela Wójta Tycznera, pokaz taneczny zespołu Młodzi Tyczyniacy

18.00 - występy Zespołów ze Słowacji: FOLKMARČANKA z Veľkého Folkmára, KALINA z Kolinoviec

18.45 - koncert zespołu „TerazMy”

20.00 - koncert zespołu „Rebelianci” w nowym projekcie „Tribute to Perfect”

21.00 - zabawa taneczna z zespołem „Lola Band”

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4