„Dzień kobiet” w wakacyjnym kinie plenerowym w sobotni wieczór

KATEGORIA: KULTURA / 24 sierpnia 2019

Fot. Kadr z filmu DZIEŃ KOBIET

W sobotę, 24 sierpnia odbędzie się szósta projekcja w ramach tegorocznego Wakacyjnego Kina Plenerowego. O godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich będziemy mogli zobaczyć film „Miasto kobiet” w reżyserii Marii Sadowskiej. Wstęp na seans jest wolny. Na widzów jak zawsze będą czekać wygodne leżaki.

Film opowiada historię Haliny, pracownicy sieci handlowej „Motylek”, samotnie wychowującej córkę. Jej życie zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

Wakacyjne Kino Plenerowe, to cykl seansów filmowych mających na celu kontynuację włączania wszystkich mieszkańców Podkarpacia we współtworzenie i świętowanie 100. jubileuszu obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości. Repertuar kina został przygotowany w oparciu o filmy najwyżej ocenione przez głosujących w zorganizowanym przez wojewodę podkarpackiego plebiscycie. Każdy z prezentowanych filmów nawiązuje do wydarzeń z przeszłości ważnych dla Polaków. Seanse pełnią rolę edukacji patriotyczno-historycznej, będącej ważnym składnikiem społecznej świadomości budującej polską tożsamość i wspólnotę narodową. To również wspaniała okazja do relaksu i spędzenia miło letniego wieczoru przed wielkim ekranem, zainstalowanym pod rozgwieżdżonym niebem.

Wydarzenie poprowadzi Piotr Samolewicz. W ubiegłą sobotę można było zobaczyć film „Kret” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego.

Program nadchodzących seansów:

WENECJA – reż. Jan Jakub Kolski 31.08.2019 - sobota godz. 20.00

DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA – reż. Denis Delić 04.09.2019 - środa godz. 20.00

Głównym organizatorem jest wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Partnerzy projektu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Fundacja Dziesiąta Muza z Warszawy, Kino Zorza.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4