Odnowiono dworzec kolejowy w Boguchwale. W piątek uroczyste otwarcie

KATEGORIA: INWESTYCJE / 9 października 2019

Fot. Facebook Gmina Boguchwała

W podrzeszowskiej Boguchwale zmodernizowano dworzec kolejowy. W nadchodzący piątek, 11 października o godz. 10.15 odbędzie się jego uroczyste otwarcie i poświęcenie. W ramach uroczystości zaprezentowana zostanie historia linii kolejowej Rzeszów-Jasło oraz dzieje ponad 100-letniego budynku dworca. Odbędzie się także prezentacja projektu ROF (Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego) oraz projektu budowy Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Otwarty w październiku 1890 r. budynek dworca przeszedł generalny remont. Przy obiekcie powstały strefy parkingowe w systemie Bike&Ride oraz Park&Ride. W ostatnim czasie parkingi tego typu powstają w wielu miejscach w Polsce. Parkingi Park&Ride, czyli „parkuj i jedź” są lokalizowane w pobliżu dworców lub przystanków autobusowych. Umożliwiają kierowcom pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu w celu przesiadki do komunikacji miejskiej i kontynuowania podróży do centrum miasta. Parkingi obejmują również miejsca dla rowerów – Bike&Ride.

Modernizacja została wykonana przez gminę Boguchwała i Stowarzyszenie ROF w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”. Celem projektu jest zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego na terenie regionu. Realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4