Aktorzy Ave Teatru zapraszają Was „do łóżka”. Pokaz już w tę niedzielę

KATEGORIA: KULTURA / 17 października 2019

Piotr Rybak i Beata Zarembianka
Fot. Paweł Bialic

Norm Foster (nie mylić z architektem Normanem Fosterem), jest jednym z najbardziej poczytnych teatralnych pisarzy i tym, którego sztuki są bardzo często grywane na scenach. „Historie łóżkowe”, które wyszły spod jego pióra, stały się również inspiracją dla twórców rzeszowskiego „Ave Teatru”. Beata Zarembianka i Jarek Babula, szefowie tej rzeszowskiej sceny teatralnej, namówili w związku z tym do współpracy Marcina Sławińskiego, reżysera teatralnego doskonale znanego zresztą rzeszowskiej publiczności z kilku innych hitów komediowych wykreowanych w naszym mieście.

„Historie łóżkowe” to sztuka, w której świetny humor przeplata się z chwilami wzruszenia ale też z potrzebą refleksji. Stajemy się świadkami kilku pozornie niezwiązanych ze sobą scen, których fabuła niezmiennie wiedzie bohaterów do łóżka. Tak, tak! Podczas ponad godzinnego spektaklu widzowie poznają na przykład parę, która ma przeżyć wzajemne uniesienia na antenie radiowej, potem poznają podstarzałego gwiazdora rocka i jego fankę, włamywaczy, szefa klubu go-go, w końcu pechową striptizerkę oraz prezentera radiowego pragnącego za wszelką cenę wybić się na szczyt piramidy sławy.

Co łączy te osoby? No właśnie – niby łóżko, ale tak naprawdę z biegiem akcji sztuki zdajemy sobie sprawę, że w zabawnej atmosferze zgłębiamy znacznie poważniejszy problem. Jest nim palące poszukiwanie miłości – czasem zabawne, a czasem nieporadnie – jest to poszukiwanie bliskości i akceptacji drugiego człowieka. Czyli esencja życia. Czy zawsze te poszukiwania wykonuje się we właściwy sposób?

Zapraszamy Państwa do wysłuchania rozmowy z aktorami spektaklu „Historie łóżkowe”, którzy w niekonwencjonalny sposób zaproszą Was na ten spektakl – już w najbliższa niedzielę, 20 października, o godz. 18.45, do Sali Koncertowej Wydziału Muzyki, przy ul. Dąbrowskiego 83 w Rzeszowie.

Spektakl „Historie łóżkowe” swoją premierę miał 5 października 2019 r. w Rzeszowie.

Reżyserem spektaklu jest Marcin Sławiński, autor blisko 100 inscenizacji w kilkudziesięciu polskich teatrach. W przeszłości szef artystyczny warszawskiego Teatru Kwadrat oraz łódzkiego Teatru Powszechnego.

Na scenie występują: Marta Sroka, Beata Zarembianka, Aleksander Janiszewski, Kornel Pieńko i Piotr Rybak.

Tłumaczenie tekstu Norma Fostera – Mirosław Połatyński, scenografia i kostiumy – Barbara Guzik, muzyka – Jarek Babula.

Dalsze szczegóły o spektaklu znajdziecie TUTAJ.

Red.

Obsada spektaklu „Historie łóżkowe” w reż. Marcina Sławińskiego. Od lewej: Aleksander Janiszewski, Beata Zarembianka, Piotr Rybak, Marta Sroka i Kornel Pieńko, a obok Barbara Kędzierska redaktor naczelny CzytajRzeszów.pl
Fot. Paweł Bialic

Piotr Rybak i Beata Zarembianka
Fot. Paweł Bialic

Kornel Pieńko
Fot. Paweł Bialic

Aleksander Janiszewski
Fot. Paweł Bialic

Marta Sroka
Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4