Nowe autobusy MKS już pojawiają się na trasach. Zdjęcia Czytelnika

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 18 października 2019

Autobus Iveco
Fot. Czytelnik - Patryk Wiercioch

Zgodnie z zapowiedziami pierwsze z nowo zakupionych autobusów Międzygminnej Komunikacji Samochodowej (MKS) pojawiły się na trasach. Zdjęcia wozów na ulicach Rzeszowa, które można już od kilku dni napotkać w regularnej obsłudze linii MKS nadesłał do naszej redakcji Czytelnik, Pan Patryk Wiercioch. Pojazdy odróżniają się od dotychczas spotykanych na liniach MKS autobusów nowym malowaniem składającym się z koloru zielonego i jasnopopielatego. Pod artykułem prezentujemy zdjęcia wnętrza nowego autobusu Autosan wykonane przez naszego dziennikarza.

Przypomnijmy, że Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” rozstrzygnął przetarg na wybór operatora linii MKS, którym będzie PKS Leżajsk. Rzeszowski PKS, który do tej pory obsługiwał komunikację na trasach organizowanych przez Związek Gmin będzie pełnił rolę podwykonawcy. Umowa została podpisana w poniedziałek, 14 października.

Autobus Autosan
Fot. Czytelnik - Patryk Wiercioch

Oprócz 54 nowych autobusów (39 sztuk 10-metrowych Iveco i 15 sztuk 12-metrowych Autosanów) zakupionych przez Związek Gmin „PKS” z udziałem środków unijnych na liniach MKS będzie też pojawiać się 30 starszych wozów, które ma zapewnić sam operator. Nowe wozy spełniają normę czystości spalin Euro 6. Spośród starszych wozów połowa ma spełniać normę spalin minimum Euro 3, a pozostałe 15 autobusów minimum Euro 4.

Na pełne wprowadzenie do eksploatacji wszystkich nowych pojazdów oraz uruchomienie wszystkich 39 linii MKS (wśród których pojawią się też zupełnie nowe połączenia) przewoźnik ma 60 dni od podpisania umowy.

Autobus Iveco
Fot. Czytelnik - Patryk Wiercioch

W skład Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” wchodzą gminy: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Młp., Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn.

Red.

Wnętrze nowego Autosana MKS
Fot. Krzysztof Kuchta

Wnętrze nowego Autosana MKS
Fot. Krzysztof Kuchta

Wnętrze nowego Autosana MKS
Fot. Krzysztof Kuchta

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4