Pojawiły się na rondach w Rzeszowie. Czy zwiększą ostrożność kierowców?

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 7 listopada 2019

Fot. Paweł Bialic

Na trzech rzeszowskich rondach pojawiły się elementy odblaskowe, które mają za zadanie zwracać większą uwagę kierowców i umożliwiać im ostrożniejszą jazdę na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym. Z taką inicjatywą wyszli urzędnicy Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, w związku z coraz częstszymi przypadkami niszczenia infrastruktury drogowej oraz elementów miejskiej zieleni - właśnie na rondach. Elementy odblaskowe zostały zamontowane na rondzie im. Kuronia, rondzie im. Rodziny Ulmów oraz na nowo wybudowanym rondzie łączącym ul. Warszawską i ul. Lubelską.

- Kierowcy często nie dostosowują prędkości do warunków jazdy, co powodowało że wjeżdżali na ronda niszcząc jego elementy oraz miejską zieleń. Dlatego zdecydowaliśmy podjąć kroki w kierunku zwracania uwagi kierowców na większą ostrożność, poprzez elementy odblaskowe - mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie Andrzej Świder.

Jak powiedział nam dyrektor MZD w Rzeszowie, montaż elementów odblaskowych na rondach jest programem pilotażowym i jeżeli wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, bardzo możliwe że zostanie zastosowany na pozostałych rondach w Rzeszowie.

- Próbujemy tego typu program na tych trzech rondach i poczekamy na jego efekty. Jeżeli zmniejszy się ilość kolizji, czy też przypadków wjazdu na miejską zieleń, to istnieje możliwość, że zamontujemy takie elementy również na innych rondach - tłumaczy Andrzej Świder.

Zobaczymy zatem jak na pomysł Miejskiego Zarządu Dróg zareagują kierowcy poruszający się po Rzeszowie i czy faktycznie tego typu inicjatywa poprawi w sposób znaczący bezpieczeństwo na wspomnianych rondach stolicy Podkarpacia.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4