Od soboty w Rzeszowie będzie się działo! Tego nie można przegapić [FILM]

KATEGORIA: KULTURA / 24 sierpnia 2018

Marta Bury - choreograf Teatru Tańca o.de.la
Fot. Paweł Bialic

Ktoś jeszcze z Państwa nie wie, co wydarzy się w sobotę 25 sierpnia w Rzeszowie? Przypominamy zatem, że wystartuje Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE, którego pomysł narodził się w Teatrze Wandy Siemaszkowej.

Przez 7 dni Rzeszowem będzie rządziła kultura, w różnych odsłonach artystycznych: teatr, opera, film, taniec, muzyka, malarstwo, sztuki plastyczne i wizualne, poezja. Artyści z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej prezentować będą Państwu swoją sztukę w różnych przestrzeniach miasta. Zobaczymy ich na rzeszowskich bulwarach, w galerii handlowej, na głównym deptaku miasta – słynnej Paniadze, w rynku, ale także w Muzeum Okręgowym, Kinie Zorza oraz Muzeum Zamek w Łańcucie. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

Będzie się działo tak wiele i w tak wielu dziedzinach artystycznych, że kolorowy zawrót głowy jest gwarantowany. Nie możecie Państwo przejść obojętnie obok tego wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu i wybrania tych jego punktów, które będą dla Państwa szczególnie interesujące.

Wstęp na poszczególne wydarzenia jest odpłatny, ale ceny są zadziwiająco niskie. Bilet na spektakl, czy wystawę w ramach TRANS/MISJI, można kupić za kwotę od 1 zł do 10 zł. Można je nabyć w Teatrze Siemaszkowej oraz online na stronie teatru.

Jednym z wielu atrakcyjnych wydarzeń, które polecamy Państwu w ramach TRANS/MISJI, będzie spektakl „Koniec, Początek – SOMA” Teatru Tańca o.de.la. To intrygujące widowisko, do stworzenia którego podwaliną była rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Może on zwrócić Państwa uwagę na zupełnie inny aspekt wolności, w porównaniu z tym, z jakim zazwyczaj kojarzy się nam ta rocznica.

Warto tez nadmienić, że Teatr o.de.la komunikuje się z widzem „cieleśnie” tzn. poprzez ruch i język ciała. Słowa, jeżeli już, to pojawiają się w ich spektaklach bardzo oszczędnie. A ten najbliższy spektakl, dodatkowo okraszony autorskimi kompozycjami muzycznymi Maćka Maciaszka, stworzy niesamowity świat, który na ponad godzinę wciągnie nas bez reszty.

Już teraz zapraszamy Państwa do wysłuchania rozmowy z choreograf Teatru o.de.la Martą Bury i obejrzenia fragmentów tego, co będą mogli w całości zobaczyć Państwo w sobotę, 25 sierpnia w sali industrialnej Hotelu Rzeszów.

Red.

Spektakl: „Koniec, początek – SOMA”

Choreograf: Marta Bury

Muzyka: Maciej Maciaszek

Scenografia, kostiumy: Tomasz Przeszłowski

Video: Tomasz Przeszłowski i Olga Bury

Tekst, taniec: Magdalena Widłak, Katarzyna Paluch, Anna Puzio, Joanna Jaworska, Anna Dako, Olga Bury, Adrian Szydełko, Tomasz Hołubowicz, Paweł Grala.

Szycie kostiumów: Barbara Buk

Koordynacja: Tomasz Kuliberda

Dofinansowanie z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

Spektakl zrealizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/MISJE odbywającego się w Rzeszowie w dniach od 25.08 do 31.08.2018 r.

Program pierwszego dnia festiwalu TRANS/MISJE (sobota, 25.08)

Program drugiego dnia festiwalu TRANS/MISJE (niedziela, 26.08)

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4