1,5 tys. „Terytorialsów” na szkoleniu rotacyjnym. Widać ich na ulicach

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 17 listopada 2019

Fot. 3. PBOT

W trakcie weekendu żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej biorą udział w intensywnym szkoleniu. Przez dwa dni na terenie Podkarpacia w miejscowościach, w których rozmieszczone są bataliony lekkiej piechoty szkoliło się blisko 1,5 tysiąca „Terytorialsów”. Już w sobotę (16 listopada) 93 żołnierzy – ochotników przekroczyło bramę jednostki i rozpoczęło 16-dniowe szkolenie podstawowe.

- Podkarpacka Brygada OT konsekwentnie zwiększa swój potencjał. Szeregi naszej formacji zasilają kolejni ochotnicy. W sprzęt i ludzi uzupełniane są kolejne pododdziały. W każdy weekend odbywają się szkolenia, w których biorą udział „Terytorialsi” z Podkarpacia – informuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. - Podobnie było w ostatnią sobotę i niedzielę. Na terenie pięciu powiatów w szkoleniach wzięło udział blisko 1,5 tysiąca żołnierzy. Część szkoleń była realizowana w stałych rejonach odpowiedzialności, dlatego też nasi żołnierze byli widoczni na ulicach swoich miejscowości.

Fot. 3. PBOT

Równolegle ze szkoleniem trwał zaciąg do służby. W sobotę kolejnych 93 (w tym 23 kobiety) ochotników zasiliło szeregi 3. PBOT. Powołania do Podkarpackiej Brygady trwają. Kolejne i ostatnie w tym roku wcielenie zaplanowano na 7 grudnia.

Red.

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Algorytm 16-dniowego szkolenia podstawowego
Fot. 3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4