Bezpłatne warsztaty w ramach tygodnia przedsiębiorczości w PCI

KATEGORIA: GOSPODARKA / 17 listopada 2019

Fot. PCI

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Podkarpackie Centrum Innowacji w dniach 21-23 listopada organizuje interesujące i bezpłatne warsztaty. Pierwszym wydarzeniem są Projektanci Innowacji PFR, gdzie uczestnicy poznają metodę Design Thinking uczącą twórczego projektowania. Drugim wydarzeniem jest szkolenie warsztatowe dla przyszłych start-upów dotyczące pozyskania środków z Funduszy Europejskich.

Szkolenie dla przyszłych start-upów z zakresu pozyskania środków z Funduszy Europejskich (najbliższy czwartek), zostało zorganizowane z myślą o osobach, które planują założyć własny biznes. Eksperci doradzą i podpowiedzą, jakie są najpopularniejsze modele działania: od pomysłu, przez stworzenie i dalsze prowadzenie własnego start-upu. Nie zabraknie także poradnictwa biznesowego, możliwości i źródeł finansowania zewnętrznego, głównie z Funduszy Europejskich na powstanie i rozwój indywidualnego projektu.

Szkolenie to odbędzie się 21 listopada (czwartek).

Plan:

11:00-12:30 Innowacyjność pomysłu: przewagi konkurencyjne, strategia ochrony przed konkurencją (patenty, know-how),

12:45-14:15 Potencjał zespołu realizującego projekt: modele i strategie biznesowe dla startupów,

14:30-15:15 Prezentacja startupu przed inwestorem: źródła finansowania startupów ze środków FE (platformy startowe POPW, programy akceleracyjne POIR, fundusze PFR Starter i PFR Biznest),

15:15-16:00 Konsultacje indywidualne.

Projektanci Innowacji PFR (najbliższy piątek i sobota), to myślenie kreatywne, które wykorzystywane jest podczas tworzenia nowego produktu lub usługi, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań. Metoda ta odniosła międzynarodowy sukces. Trenerzy z Google Polska przekazują ten sposób działania podczas ogólnopolskich warsztatów i spotkań promocyjnych.

Wydarzenie Projektanci Innowacji PFR odbędzie się 22 listopada (piątek) oraz 23 listopada (sobota) w godz. od 8:30 do 17:00 (oba dni). Plan: powstanie zespołów badawczych, generacja pomysłów dotyczących różnych dziedzin życia, budowa prototypów, testy przez użytkowników, wnioski, dalszy rozwój prototypów.

Warsztaty zaplanowano w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie, ul. Lenartowicza 4.

Wstęp na oba warsztaty jest bezpłatny.

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja:

- szkolenie dla start-upów:

https://pozyskanie-srodkow-z-fe-tp2019-r.konfeo.com

- warsztaty Design Thinking:

https://events.withgoogle.com/projektanci-innowacji-pfr-podkarpackie-centrum-innowacji-2311/

Szczegółowe informacje są dostępne pod numerem telefonu: 504 238 352.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4