Ostatni w tym roku nabór do podkarpackich „Terytorialsów”

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 18 listopada 2019

Fot. 3. PBOT

- Grudniowe powołanie zakończy nabór żołnierzy - ochotników do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” w tym roku. Już od dzisiaj we wszystkich Wojskowych Komendach Uzupełnień na Podkarpaciu można zgłaszać się aby rozpocząć procedurę wstąpienia w szeregi podkarpackich „Terytorialsów”. Chętni do aktywnego spędzenia czasu w szeregach WOT rozpoczną szkolenie już 7 grudnia br. - informuje kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

Kolejne szkolenie podstawowe na Podkarpaciu rozpocznie się już 7 grudnia 2019 r., a zakończy 22 grudnia br. Czasu na zgłoszenie jest już w zasadzie niewiele. Kandydaci przed rozpoczęciem szkolenia w pododdziałach Podkarpackiej Brygady będą kierowani przez WKU na badania psychologiczne i do wojskowej komisji lekarskiej. Grudniowe powołanie jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami jeszcze przed zakończeniem 2019 r.

- …nie zwlekajcie! to ostatnia szansa w tym roku z którą Podkarpacka Brygada wychodzi naprzeciw tym, którzy do tej pory nie zdecydowali się na rozpoczęcie swojej przygody z wojskiem. Podejmijcie rękawicę i wstąpcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, aby po 16-dniowym szkoleniu podstawowym sprawić wielką przyjemność sobie i bliskim składając uroczystą przysięgę wojskową tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia – zachęca płk Dariusz Słota, dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Może to być pierwszy krok do rozpoczęcia procedury powołania do zawodowej służby wojskowej w pododdziałach WOT lub w jednostkach wojskowych wojsk operacyjnych. - Wystarczy tylko odbyć trzyletni cykl szkolenia. Proponujemy również odbycie różnych ćwiczeń, szkoleń oraz kursów, które wzmocnią pozycję na zajmowanym stanowisku służbowym, ale również będą tzw. wartością dodaną w aplikowaniu na rynku pracy - wyjaśnia kpt. Witold Sura. - Warto już teraz złożyć wniosek o przyjęcie do 3. PBOT w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP, czyli Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej.

****

O powołanie może ubiegać się każda osoba, która:

- ukończyła 18 lat

- posiada obywatelstwo polskie

- nie była karana za przestępstwa umyślne

- posiada dobrą sprawność psychofizyczną

- nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

Red.

Fot. 3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4