Świąteczne Targi Książki w Millenium Hall. Będą znani pisarze i promocje

KATEGORIA: KULTURA / 18 listopada 2019

Fot. Materiał organizatorów

Przed nami wielkie święto dla czytelników i miłośników literatury. Już 22 i 23 listopada (piątek i sobota) na terenie Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall odbędzie się trzecia edycja Świątecznych Targów Książki – jednego z najważniejszych wydarzeń czytelniczych w regionie. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z ofertą wydawniczą, dowiedzieć się o nowościach książkowych, uzupełnić lub powiększyć swoją kolekcję, czy po prostu kupić książkę na świąteczny prezent. Organizatorzy zaprosili największe i najważniejsze polskie wydawnictwa, które przygotują świąteczną ofertę książkową dla mieszkańców Podkarpacia. Będzie można również spotkać się z wieloma polskimi pisarzami, którzy przyjadą do Rzeszowa promować nowości.

Podczas dwóch dni targów, w Klubie LUKR będą odbywały się spotkania autorskie. Tegoroczne targi swoją obecnością uświetni m. in. Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości okrzyknięta „Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej”. Napisała kilkanaście książek kucharskich, które sprzedały się w ilości ponad 4 milionów egzemplarzy. Co interesujące, siostra Anastazja pochodzi z Podkarpacia, a dokładnie z Dylągowej niedaleko Dynowa.

Na rzeszowskich targach pojawi się także „królowa polskiego kryminału”, czyli Katarzyna Bonda. Spotkanie skupi się wokół jej nowego, opartego na faktach kryminału pt. „Miłość leczy rany”.

– Materiały do niej gromadziłam przez blisko 19 lat - mówi Bonda - Już 10 lat temu zabrałam się do zapisu, ale wtedy los nie sprzyjał powstaniu tej książki. Wiele osób nie chciało dopuścić, by się ukazała, dlatego zawiesiłam prace i zajęłam się serią o Saszy. O detalach tej decyzji i przyczynach będę mówiła podczas spotkań autorskich, kiedy książka ukaże się drukiem. Jedno ze spotkań odbędzie się podczas Świątecznych Targów Książki w Rzeszowie –informuje pisarka.

Do Rzeszowa przyjadą również Tomasz Michałowski i Kamil Sipowicz, którzy opowiedzą o publikacji pt. „Miłość zaczyna się od miłości” autorstwa jednej z największych polskich artystek – Kory. Ta książka to jej swoisty pamiętnik, w którym znajdują się jej teksy piosenek głównie z lat 2003-2018. Czytając można śledzić jak powstawały utwory zaśpiewane przez nią na płytach: „Znaki szczególne” czy „Ping Pong”. Znajduje się tam również wstrząsający tekst o księżej pedofilii „Zabawa w chowanego”. Te zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata.

- Ponad rok po śmierci Kory, zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy je czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami. Pokazujemy jej pracę nad słowem, jej wahania oraz różne wersje często tego samego tekstu. Czytając uważnie zeszyty możemy prześledzić, jak Kora pracowała nad tekstami piosenek, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm – opowiada o publikacji Kamil Sipowicz, mąż zmarłej w 2018 r. Kory.

Fot. Materiał Organizatorów

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan Świątecznych Targów Książki wraz z rozpiską wszystkich autorów, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

Spotkania autorskie będą odbywać się w Klubie LUKR (Al. Kopisto 1, Millenium Hall)

Piątek, 22 listopada

11.00 – Adam Studziński

12.00 – Andrzej Potocki, Suren Vardanian – prowadzenie Grażyna Bochenek

13.00 – ks. Andrzej Augustyński

14.00 – Oryginalny pomysł na fabułę. Odważ się pisać #1: Natalia Sońska, Karolina Wilczyńska, Joanna Jax – prowadzenie Aneta Gieroń

15.00 – Łukasz Łagożny – prowadzenie Justyna Bieniek

16.00 – kpt. Tadeusz Wrona – prowadzenie Lesław Żurek

17.00 – siostra Anastazja – prowadzenie Maria Kornaga

18.00 – Katarzyna Dowbor – prowadzenie Beata Terczyńska, Agnieszka Przystaś

19.00 – Jakub Szamałek – prowadzenie Bernadeta Szczypta

Sobota, 23 listopada

11.00 – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk – prowadzenie Grażyna Bochenek

12.00 – Jakub Ćwiek – prowadzenie Janusz Jaracz

13.00 – Karolina Korwin Piotrowska, ks. Grzegorz Kramer – prowadzenie Adam Głaczyński

14.00 – Janusz L. Wiśniewski – prowadzenie Bernadeta Szczypta

15.00 – Katarzyna Bonda – prowadzenie Adam Głaczyński

16.00 – Vincent V. Severski – prowadzenie Adam Głaczyński

17.00 – Oryginalny pomysł na fabułę. Odważ się pisać #2: Ewa Kassala, Magda Skubisz – prowadzenie Aneta Gieroń

18.00 – Łukasz Orbitowski – prowadzenie Jarek Szubrycht

19.00 – KORA. Kamil Sipowicz i Tomasz W. Michałowski. Wiersze czyta Robert Gonera. Prowadzenie Adam Bienias.

Kam.

Fot. Materiał organizaotorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4