Premierowo w Teatrze Przedmieście. W weekend „Otello tonight!”

KATEGORIA: KULTURA / 6 grudnia 2019

Fot. P. Wiśniewski/Materiały organizatorów

Szykuje się premiera w Teatrze Przedmieście. W najbliższy weekend rzeszowianie będą mogli zobaczyć znaną wszystkim opowieść w zupełnie nowym wydaniu. Aktorzy „Przedmieścia” zagrają na scenie „OTELLO tonight!” według dramatu Williama Shakespeare’a.

Premierowy spektakl odbędzie się 7 i 8 grudnia (sobota i niedziela) o godz. 19.00 w Teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4). Rezerwacji biletów można dokonać pod numerem tel. 667 714 730. Cena biletu normalnego to 50 zł, a ulgowego 40 zł.

- Największym niebezpieczeństwem dla miłości jest ludzka natura - pełna sprzeczności i lęku. Ciemny nie jest Otello - czarny jest jego lęk, jego zwątpienie w siebie, jego poczucie, że nie zasługuje na Desdemonę – tak mówią o tej sztuce twórcy spektaklu.

„Otello” w wydaniu Teatru Przedmieście jest pełnym tęsknoty hymnem o miłości. Wartością napędzającą tę fabułę jest właśnie głębokie uczucie, dla którego warto nawet umrzeć. Aura jaką na swoich spektaklach tworzą gospodarze teatru z pewnością pozwoli widzom odpłynąć myślami w szekspirowski świat i oddać się refleksji o historii, która pomimo, że jest odległa naszym czasom to jednak ma ze współczesnością o wiele więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać.

Adaptacją tekstu Williama Shakespeare’a i reżyserią „Otello tonight!” zajęła się Aneta Adamska. Twórcą muzyki jest Mirosław Kiełbasa. Na scenie w szekspirowskie role wcielą się: Aneta Adamska, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Albert Opolski, Paweł Sroka i Maciej Szukała.

Kam.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4