Grand Prix ZKS STAL Rzeszów – Memoriał Jerzego Szczerbatego

KATEGORIA: SPORT / 8 grudnia 2019

- W sobotę, 7 grudnia na pływalni Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się VIII edycja zawodów w skokach do wody – „Grand Prix ZKS STAL Rzeszów – Memoriał Jerzego Szczerbatego” (zmarłego w 2012 roku niezwykłego człowieka, działacza wielce zasłużonego dla skoków do wody i pływania, wieloletniego prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego). Wśród zaproszonych gości memoriału był wnuk Jerzego Szczerbatego - Aleksander Szczerbaty - informuje Piotr Bojda z Sekcji Skoków do Wody ZKS STAL Rzeszów.

W zawodach wzięło udział 40 zawodników reprezentujących dwa rzeszowskie kluby: ZKS Stal oraz Diving-Res. W tym gronie znalazła się 13-osobowa grupa najmłodszych skoczków, dla których był to pierwszy występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Mimo tremy młodzi skoczkowie spisali się znakomicie, w pełni zasługując na otrzymane w nagrodę certyfikaty skoczka oraz słodycze od Świętego Mikołaja, który niespodziewanie zjawił się na pływalni.

- Rywalizacja w zawodach toczyła się na trampolinie 1-metrowej, bo tylko takie możliwości są w tej chwili w naszym mieście. Skoczkowie ciągle marzą o nowym obiekcie, który umożliwiłby trenowanie skoków z wieży i trampoliny 3-metrowej – konkurencjach olimpijskich - wyjaśnia Piotr Bojda.

Zwycięzcami Grand Prix ZKS STAL 2019 w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Open Chłopcy (A-B) Robert Łukaszewicz (ZKS Stal Rzeszów)

Open Dziewczęta (A-B) Aleksandra Błażowska (ZKS Stal Rzeszów)

Kat. C Chłopcy Eryk Dróżdż (ZKS Stal Rzeszów)

Kat. C Dziewczęta Weronika Bojda (ZKS Stal Rzeszów)

Kat. D Dziewczęta Marta Kida (ZKS Stal Rzeszów)

Kat. E2 Chłopcy Maciej Misiewicz ( DivingRes Rzeszów)

Kat. E2 Dziewczęta Gabriela Stec (ZKS Stal Rzeszów)

Kat. E1 Dziewczęta Lena Dull (DivingRes Rzeszów).

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4