„Mikołajki dla Azorka” – studenci UR pomagają zwierzakom!

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 9 grudnia 2019

W czasie ubiegłorocznej akcji zakupione zostały budy i różne rzeczy dla schroniska „Wesoły Kundelek” w Lesku
Fot. Materiały organizatorów

„Słodkie pieski i koteczki zaglądają do miseczki, a w schronisku jest posucha, trzeba dorwać super zucha, co w swe ręce złapie puchy i uzbiera na maluchy. Idzie zima, mroźne noce, pieskom są potrzebne koce. Kotki też chcą mieć ciepełko, pełną miskę w niej żarełko.”

Ten wesoły wierszyk wymyślili studenci dziennikarstwa z Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy zorganizowali akcję „Mikołajki dla Azorka”, podczas której zbierają pieniądze dla podopiecznych schroniska „Azorkowo” z Sigiełek. - Jest to schronisko z miejscowości jednej z naszych koleżanek z grupy. Nadchodzi zima, więc zwierzakom przydadzą się koce i karma. Niedługo będą święta, a to idealny czas na robienie dobrych uczynków! A przecież zwierzaki są najlepszymi przyjaciółmi człowieka –mówią organizatorzy akcji „Mikołajki dla Azorka”.

To już druga edycja studenckich mikołajków. W ubiegłym roku udało się zebrać 3657 zł. Z zebranych pieniędzy organizatorzy zakupili nowe budy dla psów, karmę oraz wiele potrzebnych zwierzakom rzeczy. Wtedy wspierali oni schronisko „Wesoły Kundelek” z Leska. Po sukcesie pierwszej edycji, studenci postanowili kontynuować pomaganie czworonogom. Zbiórka w szczególności skierowana jest do studentów i pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego, jednak organizatorzy zachęcają do wspierania ich akcji również osoby nie związane z uczelnią.

- Możecie spotkać nas na korytarzach Uniwersytetu Rzeszowskiego z puszkami w dłoniach. Dla każdego, kto wesprze naszą akcje mamy pyszne, własnoręcznie robione pierniczki – zachęcają studenci dziennikarstwa UR.

Fot. Materiały organizatorów

„Mikołajki dla Azorka” swój finał będą miały w środę 11 grudnia, kiedy to odbędzie się podsumowujący całą akcję koncert mikołajkowy, na którym wystąpią utalentowani i zaangażowani w akcję studenci. Występy odbędą się w dużej auli w budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego (al. Rejtana) o godz. 11.30. Wstęp jest wolny.

Podczas występów organizatorzy pozostawią ogólnodostępne, kartonowe pudełko, do którego będzie można wrzucać rzeczy, które później zostaną przekazane dla schroniska „Azorkowo”. Mile widziane będą koce, smycze, karmy itp.

Kam.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4