We wtorek w Rzeszowie II Kongres Osób Represjonowanych, Działaczy Solidarności i Kombatantów

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 9 grudnia 2019

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Wicewojewoda podkarpacki serdecznie zaprasza na II Kongres Osób Represjonowanych, Działaczy Solidarności i Kombatantów, który odbędzie się 10 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, ul. Chopina 30 w Rzeszowie.

- Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, mając na uwadze duży sukces ubiegłorocznej edycji Kongresu, ważnym jest by kontynuować tę wyjątkową formułę i uhonorować wszystkich, którzy włączyli się w sposób szczególny w trudną drogę tworzenia niezawisłej Rzeczypospolitej. Takie spotkania wzmacniają poczucie naszej wspólnoty obywatelskiej, ubogacają wiedzę Polaków na temat polskiej historii i narodowych wartości takich jak: wolność, solidarność, poszanowanie drugiego człowieka - wyjaśnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody.

W programie:

- Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dyrygent: ppłk Marcin Ślązak

Soliści: Anna Nadwodna - sopran

Natalia Kaczorowska - piosenkarka

Piotr Rafałko - tenor

Jan Kierdelewicz – bas

- Wykład historyczny dr. hab. Mariusza Krzysztofińskiego wraz z prezentacją książki pt. „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk (1918 – 2012). Metropolita przemyski obrządku łacińskiego”, Rzeszów-Warszawa 2019

- Wystawa „Wasza Solidarność – nasza wolność. Reakcje emigracji polskiej i świata na wprowadzenie stanu wojennego”

Autor: Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Lublinie. Współpraca: Biblioteka Polska w Londynie, Europejskie Centrum Solidarności, Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce.

Red.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4