Od lipca dwie nowe linie MPK: 53 do Jasionki i 55 na Dworzysko

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 26 czerwca 2018

Nowe linie 53 i 55 rozpoczną kursowanie od 1 i 2 lipca Fot. Paweł Bialic

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchamia od lipca dwie nowe linie autobusowe obsługiwane przez MPK. Pierwsza oznaczona numerem 53 będzie kursować z Dworca Lokalnego (ul. Kasprowicza) do Portu Lotniczego w Jasionce. Zastąpi ona dotychczasową linię oznaczoną literą L, która zakończy funkcjonowanie 30 czerwca.

Jej rozkład był często zmieniany i na bieżąco dostosowywany do zmieniających się rozkładów odlotów i przylotów samolotów rejsowych, co nie ułatwiało pasażerom korzystania z niej. Linia L nie zatrzymywała się też na przystankach położonych na terenie gminy Trzebownisko, a jedynie na przystanku końcowym przy samym lotnisku.

Nowa linia 53 będzie mieć stały rozkład: 11 kursów w dni powszednie, 20 w soboty i 17 w niedziele. Będzie też zatrzymywać się na przystankach w gminie Trzebownisko.

To nie pierwsza taka zmiana związana z linią na lotnisko. Linia L była już raz zlikwidowana w 2014 r. Zastąpiła ją wówczas linia oznaczona również numerem 53. W 2016 r. znów zastąpiono ją linią L.

Zmianie ulegnie ponadto rozkład linii 51, kursującej do Tajęciny i przejeżdżającej obok Portu Lotniczego, która od lipca również będzie zatrzymywać się na wszystkich przystankach w gminie Trzebownisko.

Druga uruchamiana linia jest zupełnie nowa. Ma ułatwić dojazd do firm w strefie ekonomicznej na Dworzysku. Autobusy oznaczone numerem 55 będą jeździć z ul. Bardowskiego przez plac Wolności, ul. Marszałkowską, ul. Lubelską, al. Wyzwolenia, ul. Krakowską aż do terenów strefy na Dworzysku. Przystanek końcowy zaplanowano przy ul. Technologicznej. Przewidziano 8 kursów dni powszednie i 2 kursy w soboty. Linia 55 nie będzie kursować w niedziele.

Dodatkowo drobna zmiana czeka rozkład linii nocnej N1.

Tomasz Wrzesiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4