1 lutego „Biała sobota” w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Rzeszowie

KATEGORIA: ZDROWIE / 24 stycznia 2020

Fot. Kamila Szeliga

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie przystąpił do akcji „Biała sobota”. W ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem, 1 lutego 2020 r. zostaną „otwarte drzwi” Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej przy ul. Szopena.

- Będą udzielane porady onkologiczne oraz porady profilaktyki nowotworowej z zakresu ginekologii onkologicznej, onkologii klinicznej, a także radioterapii onkologicznej. Ponadto będzie możliwość wykonania bezpłatnych badań mammografii, USG piersi i RTG klatki piersiowej – informuje Tadeusz Pióro, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie.

To nie wszystko co przygotował rzeszowski szpital w ramach „Białej soboty”. Będzie można wykonać również badania krwi: morfologię, biochemię a także inne, które podczas porady zaleci lekarz. Rejestracja w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej, będzie czynna tego dnia w godz. 8.30-10.30. Od godz. 10.00 do 14.00 w gabinetach przychodni będą udzielane porady lekarskie. W tym czasie będzie funkcjonował również Kliniczny Zakład Radiodiagnostyki Obrazowej, gdzie na podstawie skierowania wydanego w tym dniu przez lekarza udzielającego porad, będzie można wykonać badanie mammografii, USG piersi oraz RTG klatki piersiowej. W przypadku, gdy zarejestrowani pacjenci nie zdążą wykonać badań we wskazanych godzinach, wyznaczony zostanie dodatkowy termin.

- Regularne badania pozwalają wykryć chorobę i wprowadzić odpowiedni proces leczenia. Pamiętajmy o profilaktyce, która jest najlepszą metodą walki z nowotworem. Zachęcamy do wykonania badań i skorzystania z fachowej porady lekarskiej podczas „Białej soboty” w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej Rzeszowie mieszczącej się przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie - przekonują organizatorzy akcji.

Red.

Fot. KSW nr 1

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4