Żużel wrócił do Rzeszowa! Rolnicki został kapitanem, a Stachyra trenerem FOTO

KATEGORIA: SPORT / 25 stycznia 2020

Fot. Paweł Bialic
Oficjalna prezentacja rzeszowskich żużlowców odbyła się w piątek, 24 stycznia 2020 r., w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall

Patryk Rolnicki został wybrany kapitanem zespołu na sezon 2020. Trenerem teamu Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego będzie Janusz Stachyra. Żuraw będzie nadal na kombinezonach zawodników. To najważniejsze informacje jakie kibice żużla w Rzeszowie usłyszeli w piątkowy wieczór, podczas oficjalnej prezentacji rzeszowskich żużlowców.

Oficjalna prezentacja rzeszowskiej drużyny speedway'a odbyła się w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu sympatyków czarnego sportu. Właśnie dla miłośników tej dyscypliny sportowej, rzeszowscy żużlowcy przerwali zgrupowanie w Arłamowie i w piątkowe popołudnie pojawili się w stolicy Podkarpacia. Prezes RzTŻ Jan Madej przede wszystkim podziękował wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że w nadchodzącym sezonie na stadionie przy ulicy Hetmańskiej ponownie zagoszczą żużlowe emocje i drużyna wystartuje w 2 lidze.

Kapitan rzeszowskiego zespołu Patryk Rolnicki powiedział - Ta decyzja sprawia, że jeszcze bardziej będę się starał o jak najlepsze wyniki na torze. To duża odpowiedzialność - powiedział po ogłoszeniu wyboru kapitan rzeszowskiego zespołu Patryk. Dodajmy, że to żużlowcy oraz kibice w specjalnym głosowaniu wskazali Rolnickiego na właśnie tę funkcję.

Trenerem zespołu został Janusz Stachyra, doskonale znany rzeszowianom, szczególnie kibicom czarnego sportu. Trener zespołu od lat związany jest z Rzeszowem, zawodowo i prywatnie. - Przede wszystkim ustaliłem z zawodnikami jak ma wyglądać tor podczas zawodów i będziemy właśnie w ten sposób go przygotowywać. Jak będzie to wszystko wyglądało, okaże się już na wiosnę - powiedział trener.

Po zakończeniu oficjalnej prezentacji zespołu, rzeszowscy zawodnicy spotkali się z kibicami. Był to czas na osobiste rozmowy i autografy i zdjęcia.

Tekst i Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4