Więcej bezpłatnych książek z serwisu Legimi dla czytelników WiMBP

KATEGORIA: KULTURA / 8 lutego 2020

 

Fot. Pixabay..com

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie rozszerza od lutego br. dla swoich czytelników dostęp do mobilnej wypożyczalni książek Legimi. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie użytkowników książkami w formie elektronicznej.

- Wraz z kilkoma bibliotekami publicznymi w regionie utworzyliśmy Konsorcjum Podkarpackie, zapewniające dostęp do bogatej biblioteki książek elektronicznych, zawierającej ok. 60 000 e-booków i audiobooków - informuje WiMBP.

Dzięki temu, czytelnicy bibliotek publicznych w Rzeszowie, Krośnie, Dębicy i w Stalowej Woli, mają bezpłatny dostęp do nowości i bestsellerów wydawniczych, poszukiwanych przez czytelników powieści sensacyjnych, obyczajowych, kryminalnych, a także fantastyki, biografii, reportaży, bajek i lektur oraz popularnych poradników. Rozszerzony dostęp do serwisu Legimi dla czytelników, to przede wszystkim ogromna biblioteka e-booków i audiobooków w pakiecie „bez limitu”.

Do korzystania z serwisu Legimi niezbędne są kody dostępu wydawane w bibliotekach. Liczba kodów jest ograniczona, a o odebraniu kodu decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach WiMBP w Rzeszowie. Bezpłatny dostęp do serwisu zapewniony jest w ramach specjalnego pakietu dla bibliotek publicznych - bez ograniczeń co do liczby wypożyczanych tytułów oraz liczby przeczytanych stron.

Aby skorzystać z mobilnej wypożyczalni należy odebrać w wybranej placówce Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie elektroniczny kod dostępu i z jego pomocą zalogować się na własne konto Legimi. Wcześniej trzeba założyć konto na www.legimi.pl/wimbp_rzeszow.

Liczba kodów jest ograniczona, o ich odebraniu decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach WiMBP w Rzeszowie. Największą ilością udostępnianych cyklicznie na początku każdego miesiąca kodów dysponują: Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33a oraz Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 i Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6.

Pełna lista bibliotek, w których czytelnicy mogą odebrać bezpłatny kod aktywacyjny na stronie internetowej www.wimbp.rzeszow.pl. Dodatkową ofertą dla użytkowników rzeszowskiej biblioteki jest możliwość wypożyczenia czytników e-booków.

Red.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4