Stara Szwalnia zastąpiła Rotundę. Zobaczcie efekty przebudowy galerii! FOTO

KATEGORIA: INWESTYCJE / 14 lutego 2020

Fot. Materiały prasowe

Dobiegł końca trwający ponad pół roku proces modernizacji dawnej galerii Rotunda przy al. Okulickiego. Przebudowany i odnowiony obiekt zmienił nazwę. Teraz to Stara Szwalnia. Budynek został już przekazany nowemu najemcy.

Przebudowa rozpoczęła się w połowie 2019 r. - Musimy dbać o wygląd i estetykę miasta. To wstyd, że wcześniejsi posiadacze obiektu doprowadzili go do takiego stanu. Zamiast cieszyć oko – budynek straszy! - zapowiadali wówczas nowi właściciele, którzy postanowili całkowicie zmienić koncepcję i wygląd centrum handlowego. Jak wyjaśniali, dotychczas budynek stanowił jedynie chaotyczny twór, który ciężko było dostrzec w gąszczu reklam umieszczonych na jego elewacji.

Prace zakończyły się z lekkim poślizgiem w stosunku do pierwotnych zapowiedzi.

- Skala remontu i robót koniecznych do wykonania okazała się większa niż początkowo myśleliśmy. Budynek był w złym stanie, ale takie wyzwania motywują nas do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Możemy nawet powiedzieć, że dzięki współpracy z projektantami udało nam się przemienić nieatrakcyjną architekturę w wyróżniający się obiekt na mapie Rzeszowa – mówią właściciele Starej Szwalni.

Prace nie ograniczyły się wyłącznie do renowacji budynku, ale wiązały się z całkowitym rebrandigniem. Skąd nowa nazwa? Jak tłumaczą właściciele obiektu wzięła się ona z powtarzanej przez mieszkańców Rzeszowa historii mówiącej o tym, że na miejscu obecnej galerii znajdował się dawniej zakład szwalniczy.

Ta informacja stała się więc inspiracją dla nowych właścicieli galerii, za którą poszła następnie wizja obiektu, jego design oraz wprowadzone rozwiązania. To właśnie dlatego w Starej Szwalni znalazło się już około 100 starych maszyn szwalniczych, które zdobią jej wnętrza. Projekt finalny zakłada, że we wszystkich przestrzeniach i otoczeniu budynku znajdzie się blisko 1000 eksponatów.

Fot. Materiały prasowe

Na terenie obiektu już teraz funkcjonuje klub Fitness For Life, który swoim klimatycznym wystrojem idealnie wpisuje się w całą koncepcje Starej Szwalni. W budynku znajduje się także powiększona Fabryka Czekolady oraz sklep meblowy Meblik.

Jak zapowiadają właściciele, pozostałe powierzchnie również zostaną już wkrótce udostępnione, o co zadba nowy najemca budynku.

A co z dalszą rozbudową obiektu, którą zapowiadano w 2019 roku? Na prezentowanych wizualizacjach widać rozbudowę i nadbudowę północnego skrzydła budynku. - Te plany są nadal aktualne. Dalsza rozbudowa zostanie zrealizowana za rok, może dwa lata - słyszymy od przedstawicieli inwestora.

Przypomnijmy, że centrum handlowe przy al. Okulickiego, którego wówczas brakowało w tej części miasta otwarto w 2002 r. pod pierwotną nazwą Reduta. Obiekt o powierzchni 7 tys. m kw. powstał w miejscu starego budynku hurtowni. Po kilku latach nastąpiła pierwsza zmiana nazwy centrum - z Reduty na Rotundę. W latach 2010-2011 budynek przeszedł modernizację. W ostatnich latach, delikatnie mówiąc, Rotunda nie wyróżniała się korzystnie na handlowej mapie Rzeszowa. Teraz – już pod nową nazwą i po przebudowie ma się to zmienić.

Red.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na wizualizacjach widać planowaną rozbudowę widocznego po lewej stronie skrzydła budynku. Według przedstawicieli inwestora te plany są nadal aktualne i zostaną zrealizowane w przyszłości
Fot. Materiały prasowe

A tak prezentowała się Rotunda przed przebudową
Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4