Sukces balu w Jasionce! Zebrano 360 tys. zł na sprzęt dla szpitala nr 2

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 18 lutego 2020

Fot. Michał Mielniczuk/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

360 tys. zł to ostateczny finał zbiórki zorganizowanej w ramach IV Podkarpackiego Samorządowego Balu Charytatywnego, który odbył się w sobotę w Jasionce. Pieniądze zostaną przekazane na specjalistyczny sprzęt dla Oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. Zaraz po balu wstępny wynik zbiórki szacowano na ponad 250 tys. zł.

Sobotni bal, w którym uczestniczyło 300 osób był zwieńczeniem Ogólnopolskiego Forum Samorządów, które przez dwa dni gromadziło samorządowców z całej Polski w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Organizatorem Balu było Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych oraz Fundacja ISKIERKA działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Fot. Michał Mielniczuk/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Dochód z Balu zostanie przeznaczony na zakup wysokiej klasy aparatu USG dla Oddziału Onkohematologii Dziecięcej w KSW Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, którego koszt wynosi ok. 350 tys. zł.

Sygnałem do rozpoczęcia zabawy był Polonez, prowadzony przez parę tancerzy w tradycyjnych strojach: Justynę Róg i Piotra Kwaśniaka. O dobry nastrój gości Balu zadbał Piotr Bałtroczyk, a oprawę muzyczną zapewniła Bardzo Dobra Kapela.

Kulminacyjnym momentem wieczoru była charytatywna aukcja. Pod młotek poszyły m.in.: pióro prezydenta Andrzeja Dudy, porcelana od premiera Matusza Morawieckiego, pozłacany herb województwa od marszałka Władysława Ortyla, koszulki z podpisami sportowców i wiele innych. Najwyższą kwotę w licytacji osiągnęła figurka Lajkonika, przekazana przez gen. bryg. Ryszarda Pietrasa. Niedawny dowódca Podhalańczyków, obecnie zastępca Dowódcy Centrum Operacji Lądowych podkreślał związki Małopolski i Podkarpacia, które figura ma symbolizować. Lajkonik został sprzedany za 6 tys. zł.

Tuż po zakończeniu licytacji (kiedy nie była jeszcze znana ostateczna kwota), marszałek Władysław Ortyl wraz z wicemarszałkiem Piotrem Pilchem i członkiem zarządu Stanisławem Kruczkiem ogłosili, że samorząd regionu dołoży brakującą część środków na zakup aparatu USG i na potwierdzenie tych słów przeprowadzili symboliczne glosowanie zarządu w tej sprawie.

Galerię zdjęć z wydarzenia można zobaczyć TUTAJ.

Red.

Fot. Michał Mielniczuk/Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4