Sukcesy skoczków do wody na zawodach Pucharu Świata w niemieckim Rostocku!

KATEGORIA: SPORT / 24 lutego 2020

Trójka wychowanków Sekcji Skoków do Wody Stali Rzeszów – Kaja Skrzek, Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak reprezentowała Polskę na mocno obsadzonych zawodach Pucharu Świata w Niemczech - FINA Grand Prix Rostock 2020 w dniach 20-23 lutego.

- Dużym sukcesem zakończył się start duetu Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek w konkursie skoków synchronicznych z trampoliny 3-metrowej. Nasi reprezentanci ze świetnym wynikiem 382 pkt. zameldowali się na trzecim miejscu ulegając tylko duetowi gospodarzy oraz Amerykanom - relacjonuje Piotr Bojda z Sekcji Skoków do Wody Stali Rzeszów.

Indywidualnie bardzo dobry występ na trampolinie 3-metrowej zanotował KACPER LESIAK, który wywalczył awans do finału i ostatecznie zajął wysokie 6 miejsce. - Należy dodać, że do rywalizacji  przystąpiło 34 zawodników z całego świata. Nieco gorzej poszło Andrzejowi Rzeszutkowi, który był 16 z dorobkiem 336 pkt _ dodaje Bojda. - Nasza jedynaczka Kaja Skrzek w gronie 33 zawodniczek zajęła 21 miejsce na trampolinie 3-metrowej.

Zawody w Rostocku to dla zawodników cenny sprawdzian formy przed zbliżającymi się wielkimi krokami kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.