Deszcz ich nie wystraszył. Przyszli i zagrali wielki hit Nalepy. FOTO/WIDEO

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 4 marca 2020

W środę 4 marca, punktualnie o godz. 17.00 przy pomniku Tadeusza Nalepy spotkali się najmłodsi fani słynnego lidera Breakoutu, czyli Tadeusza Nalepy. Na najbardziej znanym rzeszowskim deptaku, przy ul. 3 Maja po raz kolejny zgromadziła się spora grupa miłośników twórczości Nalepy. Młodzież wyposażona w gitary i dobre humory pojawiła się tu, by jak co roku tradycji stało się zadość – grając i śpiewając słynny hit „Kiedy byłem małym chłopcem”. Ten utwór Nalepy w tym roku mogliśmy usłyszeć w wykonaniu uczniów szkół podstawowych ze Zgłobnia – miejscowości, w której urodził się Nalepa, oraz miejscowości sąsiednich: Woli Zgłobieńskiej i Niechobrza Górnego. Mimo pewnych obaw, że niesprzyjająca aura pogodowa może pokrzyżować ich plany - nic takiego nie miało miejsca i hit Breakoutu ponownie został odegrany przy ul. 3 Maja w Rzeszowie.

W środę mija 13 lat od śmierci Tadeusza Nalepy, rzeszowianina, założyciela i lidera legendarnych grup Blackout i Breakout. Jego pamięć uczci także Teatr im. Wandy Siemaszkowej, trzykrotnie wystawiając spektakl pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”, opowiadający o początkach muzycznej drogi Nalepy w Rzeszowie. Marcowe pokazy odbędą się w klubie/restauracji „Bohema” mieszczącej się w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie – miejscu, które pamięta jeszcze pierwsze muzyczne próby nastoletniego Tadeusza Nalepy. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia Wideo i Fotorelacji z muzycznego spotkania przy pomniku Tadeusza Nalepy w Rzeszowie.

Red.

WIDEO/FOTORELACJA: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4