O godz. 12.00 zabiją dzwony w kościołach. Modlitwa o ustanie epidemii

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 25 marca 2020

Fot. Pixabay.com

W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka, Kościół katolicki zaprasza do wspólnej modlitwy w środę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godzinie 12.00. Papież zaapelował o to w minioną niedzielę. W ślad za papieską prośbą polskich katolików o modlitwę poprosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

- Serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony – napisał w komunikacie przewodniczący Episkopatu Polski.

Poinformował też, że przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kard. Angelo Bagnasco prosi, aby tego dnia odmówić również następującą modlitwę:

„Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!”.

- Zachęcam wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Diecezja Rzeszowska zaprasza wszystkich diecezjan do duchowej łączności w tej modlitwie z biskupem Janem Wątrobą oraz kapłanami diecezji. Transmisja na żywo z rzeszowskiej katedry: https://www.facebook.com/KatedraRzeszow/

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4