Kolejne 4 nowe przypadki zakażenia na Podkarpaciu. Razem jest ich 43

KATEGORIA: ZDROWIE / 25 marca 2020

Fot. Paweł Bialic

O godz. 13.30 w środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 31 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Tym samym do 43 wzrosła liczba przypadków zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Jedna osoba (67-letni mężczyzna z powiatu leżajskiego) zmarła. O tym, kim są 4 ostatnio zarażone osoby poinformowała rzecznik wojewody.

- Pierwszy - to starszy mężczyzna z powiatu rzeszowskiego w stanie dobrym hospitalizowany aktualnie, drugi - młoda kobieta z powiatu mieleckiego w stanie dobrym hospitalizowana, trzeci - kobieta w sile wieku stan dobry z powiatu przemyskiego hospitalizowana oraz czwarty - starsza kobieta z powiatu leżajskiego w poważnym stanie hospitalizowana - wyjaśnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Wcześniej w środę resort zdrowia informował o 2 kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem z naszego województwa.

Z kolei rzeszowscy Dominikanie sami poinformowali o tym, że 5 zakonników z tutejszego klasztoru jest zakażonych koronawirusem o czym pisaliśmy TUTAJ. Najprawdopodobniej zakażeni zakonnicy zostali uwzględnieni w oficjalnych statystykach z wtorku i środy jako mężczyźni z powiatu rzeszowskiego (4 we wtorek i 1 w środę). W informacjach ministerstwa Rzeszów, który jest miastem na prawach powiatu i nie wchodzi w skład powiatu rzeszowskiego ziemskiego jest jednak uwzględniany w ramach powiatu rzeszowskiego.

Ministerstwo Zdrowia podało też informację, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna. To 13 ofiara koronawirusa w Polsce.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła 957 (w tym 13 osób zmarło).

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4